Wielka Krokiew

Zakopane, Bronisława Czecha 1B

Brak recenzji
Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza - skocznia narciarska w Zakopanem nazwana imieniem wybitnego narciarza Stanisława Marusarza, zbudowana na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach.

Uroczyście otwarta 22 marca 1925, zbudowana wg projektu Karola Stryjeńskiego jest największą skocznią narciarską w Polsce. Jej obecny punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze.

Latem 2004 położono na zeskoku igelit, dzięki czemu na Wielkiej Krokwi mogą się odbywać zawody w sezonie letnim.

Od 1990 na Wielkiej Krokwi odbywają się zawody najważniejszego cyklu w skokach narciarskich - Pucharu Świata. W 2003 oraz 2004 Komisja Skoków Narciarskich FIS uznała zakopiańskie zawody PŚ za najlepsze z całego cyklu. Trzykrotnie Krokiew gościła zawodników podczas mistrzostw świata (więcej razy - sześciokrotnie - mistrzostwa świata odbywały się jedynie w Lahti). Na Wielkiej Krokwi podczas zimowej uniwersjady (2001) odbył się konkurs skoków, wtedy Łukasz Kruczek pierwszy raz w historii uniwersjady wygrał na skoczni dużej, po tym, jak triumfował także na obiekcie normalnym. Wielka Krokiew była areną pierwszych w historii skoków nocnych podczas Letniej Grand Prix (2004).

Często zadawane pytania dotyczące Wielka Krokiew

Wielka Krokiew znajduje się w lokalizacji Zakopane

Zakopane, Bronisława Czecha 1B

podobne obiekty w pobliżu Wielka Krokiew:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Wielka Krokiew

atrakcje 🎡 w pobliżu Wielka Krokiew:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Wielka Krokiew

restauracje 🍽️ w pobliżu Wielka Krokiew:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Wielka Krokiew

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wielka Krokiew:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Wielka Krokiew

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności