Dolina Białego

Zakopane

Brak recenzji
Dolina Białego - dolina reglowa w Tatrach Zachodnich, położona pomiędzy grzbietami Krokwi i Sarniej Skały. Dolina ma długość 2,5 km i powierzchnię 300 ha. Wylot Doliny Białego znajduje się na wysokości około 910 m n.p.m. przy Drodze pod Reglami, blisko 0,5 km na zachód od Wielkiej Krokwi, na południowym skraju Lasu Białego. Ma postać wąwozu.

Dolina Białego jest uznawana za jedną z bardziej malowniczych reglowych dolin. Podobnie jak Dolina Strążyska - łatwo dostępna z centrum Zakopanego - jest celem częstych wycieczek.

Wędrówkę rozpoczyna się w miejscu, gdzie szlak żółty łączy się z Drogą pod Reglami. Przy wejściu znajduje się bufet, kram z pamiątkami oraz budka, w której należy kupić bilet wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Dolina Białego zachwyca rozmaitością form skalnych (dolomity i wapienie), co w połączeniu z bujną roślinnością i opływającym skały potokiem tworzy niezwykle malowniczy krajobraz. Szlak wiedzie wzdłuż Białego Potoku, na którym tworzą się kaskady i kotły eworsyjne

Często zadawane pytania dotyczące Dolina Białego

Dolina Białego znajduje się w lokalizacji Zakopane

podobne obiekty w pobliżu Dolina Białego:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Dolina Białego

atrakcje 🎡 w pobliżu Dolina Białego:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Dolina Białego

restauracje 🍽️ w pobliżu Dolina Białego:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Dolina Białego

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Dolina Białego:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Dolina Białego

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności