Targ Rybny

Olsztyn, Targ Rybny

Brak recenzji
Targ Rybny (dawny plac gen. Karola Świerczewskiego, potocznie znany jako Karolek) – zabytkowy plac położony w północnej części Starego Miasta w Olsztynie.Targ Rybny ma kształt prostokątny, lecz przez okres czasu od początku lat 50. XX wieku do końca lat 90. XX wieku, kształt ówczesnego betonu placu gen. Świerczewskiego był kwadratowy, z powodu zburzenia kamienic pomiędzy placem a ul. Staromiejską.Wraz z remontem Wysokiej Bramy (zwanej również Bramą Górną) w roku 2003, odbudowano niewielką część dawnego muru otaczającego Stare Miasto, który znajduje się w północnej części Targu Rybnego.Większość budynków znajdujących się przy Targu Rybnym to nowe kamienice stylizowane na oryginalną zabudowę przedwojenną. 

Często zadawane pytania dotyczące Targ Rybny

Targ Rybny znajduje się w lokalizacji Olsztyn

Olsztyn, Targ Rybny

podobne obiekty w pobliżu Targ Rybny:

atrakcje 🎡 w pobliżu Targ Rybny:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Targ Rybny

restauracje 🍽️ w pobliżu Targ Rybny:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Targ Rybny

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Targ Rybny:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Targ Rybny

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności