Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Olsztyn, Zamkowa 2

Brak recenzji
Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie powstało w 1945 roku. Siedzibą jest XIV-wieczny zamek gotycki, wybudowany dla administratora dóbr kapituły warmińskiej. W latach 1516-1521 funkcję tę pełnił tu Mikołaj Kopernik. Do dziś na ścianie krużganka pozostała unikalna pamiątka po jego pobycie - własnoręcznie wykonana doświadczalna tablica astronomiczna, a w zbiorach Biblioteki przechowywany jest inkunabuł medyczny z którego korzystał. Muzeum gromadzi pamiątki przeszłości regionu z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, sztuki dawnej i współczesnej, rzemiosła artystycznego, piśmiennictwa, kultury ludowej. Niepowtarzalny charakter zbiorów tworzą m.in. kolekcje: rzeźby gotyckiej, malarstwa religijnego Warmii, portretu holenderskiego, wyrobów konwisarskich i ludwisarskich, grafiki współczesnej.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie znajduje się w lokalizacji Olsztyn

Olsztyn, Zamkowa 2

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności