Rynek Puck

Puck, rynek

Brak recenzji
Serce miasta to rozległy, wyremontowany plac znajdujący się na południe od portu rybackiego i gotyckiej fary. Siatka ulic w tej części miasta została wyznaczona w okresie lokacji Pucka, w połowie XIV w. Stary Rynek jest wyłączony z ruchu pojazdów.

Latem odbywa się tu część miejskich imprez plenerowych. Zabudowa wokół rynku pochodzi z 2. połowy XIX i początku XX wieku. Większość kamienic wybudowano na starych, często jeszcze średniowiecznych fundamentach. Wśród kamieniczek wyróżnia się dawny ratusz, zlokalizowany w środku wschodniej pierzei Starego Rynku, na rogu ul. 1 Maja. Budynek został wzniesiony w 1865r., dwa lata po spłonięciu starego ratusza, który usytuowany był na samym środku rynku. Na budynku wyróżnia się ozdobny kartusz z herbem miasta. Frontowe ściany zdobią, prócz wspomnianego herbu, tablice upamiętniające ważkie wydarzenia z dziejów Pucka. Jedną z nich poświęcono samemu Janowi III Sobieskiemu – jako pamiątkę udziału Kaszubów w tzw. odsieczy wiedeńskiej. Atrakcją na rynku jest oryginalna fontanna w kształcie łodzi.

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności