Mieści się w samym centrum miasta, a dokładnie w centrum Starego Rynku. Był kiedyś siedzibą rady miejskiej, obecnie stanowi zabytek historyczny z galerią w środku. Wybudowany na przełomie XIII/XIV wieku, w połowie wieku XVI przebudowany na styl renesansowy. Codziennie o godzinie 12 ukazuje się na nim para trykających się koziołków, z którymi związana jest legenda. Posiada interesujące wnętrza, a szczególnie Wielką Sień, zwaną również Salą Odrodzenia.
Ratusz
Poznań, Stary Rynek 1
Data publikacji: 30.11.2007

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności