Mieści się w samym centrum miasta, a dokładnie w centrum Starego Rynku. Był kiedyś siedzibą rady miejskiej, obecnie stanowi zabytek historyczny z galerią w środku. Wybudowany na przełomie XIII/XIV wieku, w połowie wieku XVI przebudowany na styl renesansowy. Codziennie o godzinie 12 ukazuje się na nim para trykających się koziołków, z którymi związana jest legenda. Posiada interesujące wnętrza, a szczególnie Wielką Sień, zwaną również Salą Odrodzenia.
Ratusz
Poznań, Stary Rynek 1
Data publikacji: 30.11.2007
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.