Promenada Przyjaźni

Mielno, Promenada Przyjaźni

Brak recenzji
Promenada Przyjaźni w Mielnie powstała w 1908 roku. Pierwotnie miała ona funkcję ochronną wobec przybrzeżnych wydm - umacniała i zabezpieczała brzeg przed niszczycielskim działaniem fal morskich. Z czasem turyści wypoczywający w kurorcie upodobali sobie to miejsce na spacery.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku sztorm o wyjątkowej sile rozerwał wydmy, a wraz nimi ciąg spacerowy. W 2018 r. w ramach ostatniego etapu odbudowy przedsięwzięcia połączono dwa istniejące odcinki - zabrane przez żywioł - w jedną całość. Istniejące i zrewitalizowane we wcześniejszych latach zejścia na plażę przy ul. Orła Białego, Chmielnej i Mickiewicza zostały scalone kładkami na stalowych palach tuż przed czołem wydmy.

Kładki mają długość ok. 300 metrów i dzięki nim promenada wydłużyła się do prawie 2 kilometrów, stając się ważnym elementem integrującym całe miasto Mielno, gdyż można teraz nią spacerować aż od centrum do Unieścia. Oprócz kładek wykonane zostało oświetlenie całości ciągu spacerowego oraz pojawił się nowy element tj. tablice promujące atrakcje wszystkich miejscowości w całej gminie. Tablice są swoistą galerią grafik, które wykonał - współpracujący z Mielnem od kilku lat - Tomasz Żuk, artysta który tworzy pod pseudonimem CUKIN.

Oficjalne otwarcie Promenady Przyjaźni w Mielnie odbyło się 13 lipca 2018 roku.

Często zadawane pytania dotyczące Promenada Przyjaźni

Promenada Przyjaźni znajduje się w lokalizacji Mielno

Mielno, Promenada Przyjaźni

podobne obiekty w pobliżu Promenada Przyjaźni:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Promenada Przyjaźni

atrakcje 🎡 w pobliżu Promenada Przyjaźni:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Promenada Przyjaźni

restauracje 🍽️ w pobliżu Promenada Przyjaźni:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Promenada Przyjaźni

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Promenada Przyjaźni:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Promenada Przyjaźni

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności