Plac Ratuszowy

Bielsko-Biała, Plac Ratuszowy

Brak recenzji
Plac w centrum Bielska-Białej, w historycznej dzielnicy Biała Krakowska (administracyjnie: Biała Śródmieście), między ul. Dmowskiego a ul. Stojałowskiego. Główną budowlą placu jest bielski ratusz.

Jest to zbliżony kształtem do prostokąta plac o długości około 180 m na osi północ–południe. Szerokość placu wynosi w najszerszej północnej części – 60 m, w części środkowej – 30 m, natomiast w części południowej – 50 m.

W II poł. XIX w. w miejscu dzisiejszego pl. Ratuszowego znajdował się Targ Świński. W 1869 r. we wschodniej jego części powstał kompleks zabudowań fabryki sukna Franciszka Vogta, później należącej do Fryderyka Tislowitza. W roku 1890 r. w sąsiedztwie fabryki powstał budynek, istniejącej od 1864 r., straży pożarnej w Białej. Odtąd plac nosił nazwę Plac Straży Pożarnej (Feuerwehrplatz) i przestał pełnić funkcję targu.

Często zadawane pytania dotyczące Plac Ratuszowy

Plac Ratuszowy znajduje się w lokalizacji Bielsko-Biała

Bielsko-Biała, Plac Ratuszowy

podobne obiekty w pobliżu Plac Ratuszowy:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Plac Ratuszowy

atrakcje 🎡 w pobliżu Plac Ratuszowy:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Plac Ratuszowy

restauracje 🍽️ w pobliżu Plac Ratuszowy:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Plac Ratuszowy

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Plac Ratuszowy:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Plac Ratuszowy

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności