Park im. Książąt Pomorskich

Koszalin, Parku im. Książąt Pomorskich

Brak recenzji
Park Książąt Pomorskich w Koszalinie - założenie parkowe w Koszalinie w dolinie rzeki Dzierżęcinki, pokrywające się z osią hydrologiczną miasta. Park dzieli się na dwie części:

- Park Książąt Pomorskich 'A' posiadający powierzchnię 6,70 ha (z deniweletą do 12c metrów), w tym tzw. Staw Zamkowy o powierzchni 1,50 ha z przepływającą rzeką Dzierżęcinką, o pow. 1,50 ha. Park jest częścią zwartego ciągu zieleni, przebiegającego przez miasto od ulicy Rzecznej - Targowej do ulicy Kutrzeby. Powstawał etapami w latach 1602-1816. Ostateczny kształt otrzymał na latach 1933-1934. W tej części parku znajdują się najpiękniejsze i najstarsze drzewa Koszalina.

- Park im. Książąt Pomorskich 'B' posiadający powierzchnię 3,65 ha. Jest najbardziej na południe wysuniętą częścią wspomnianego powyżej zwartego ciągu zieleni.

Często zadawane pytania dotyczące Park im. Książąt Pomorskich

Park im. Książąt Pomorskich znajduje się w lokalizacji Koszalin

Koszalin, Parku im. Książąt Pomorskich

podobne obiekty w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich:

atrakcje 🎡 w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich

restauracje 🍽️ w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park im. Książąt Pomorskich

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności