Muzeum w Koszalinie

Koszalin, Młyńska 37-39

Brak recenzji
Systematyczne pozyskiwanie i gromadzenie zbiorów archeologicznych w ciągu dotychczasowych 50 lat powojennych pozwoliło zebrać ok. 30 tysięcy zespołów zabytków. W zbiorach pracowni epoki brązu i wczesnej epoki żelaza znajduje się kolekcja 14 unikalnych skarbów brązowych datowanych od młodszego okresu epoki brązu do okresu halsztackiego D, w tym pięć odkrytych po wojnie. Są to głównie ozdoby, ale także narzędzia i broń, w tym 7 różnego typu mieczy brązowych. Szczególnie bogaty i liczny zestaw zabytków pochodzi z okresów późnolateńskiego (przedrzymskiego), rzymskiego, późnorzymskiego i wędrówek ludów. Są to materiały m.in. z Niemicy, Warszkowa, Dzierżęcina, Białęcina, badane przed wojną i przejęte z dawnego Muzeum w Darłowie. Bogate są zbiory z cmentarzysk w Gostkowie i Konikowie. Na szczególną uwagę zasługuje cmentarzysko z kręgami kamiennymi w Grzybnicy (I-II wiek ne.). Muzeum gormadzi również zbiory: malarstwo o tematyce pomorskiej i morskiej, malarstwo portretowe; ekslibris; medalierstwo; numizmatyka; rzemiosło artystyczne; dawna i współczesna historia Pomorza Środkowego; rodzima kultura ludowa Pomorza Środkowego i grup przesiedleńczych; współczesna sztuka ludowa; kolekcja sztuki współczesnej oraz plastyka koszalińska.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum w Koszalinie

Muzeum w Koszalinie znajduje się w lokalizacji Koszalin

Koszalin, Młyńska 37-39

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum w Koszalinie:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum w Koszalinie

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum w Koszalinie:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum w Koszalinie

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum w Koszalinie:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum w Koszalinie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności