Park Dolny w Szczawnicy

Szczawnica, Park Dolny 10

Brak recenzji
Park Dolny w Szczawnicy - park w centrum Szczawnicy po północnej stronie ulicy Głównej, u podnóża góry Bryjarki, ograniczony ulicami: Park Dolny i Aleją Parkową, graniczący z dzielnicą Szczawnicy Miedziusie.

Park został utworzony w latach 1861-1868. Jego powstanie związane było z planami zagospodarowania znajdujących się tu źródeł: „Szymona”, „Anieli” i „Heleny”. Józef Szalay wydzierżawił 20 stycznia 1860 roku na okres 50 lat 17,5 morgi gruntu Spółce Zdrojowisk Krajowych, pod warunkiem założenia przez nią Zakładu Kąpielowego.

Już w 1860 roku wybudowano szereg drewnianych obiektów, a źródła ujęto w kamienne cembrowiny. Po wygaśnięciu umowy dzierżawy w 1910 roku Dolny Zakład stał się własnością Adama Stadnickiego.

W 1889 roku uruchomiono Zakład Wodoleczniczy dra Józefa Kołączkowskiego na Miedziusiu, zwany „Hydropatią”, obecnie willa Maria.
W 2012 roku przeprowadzono generalną rewitalizację parku. W centralnej części parku znajduje się oczko wodne oraz altana.

© Źródło: Wikipedia, CC BY-SA 3.0
https://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Dolny_w_Szczawnicy

Często zadawane pytania dotyczące Park Dolny w Szczawnicy

Park Dolny w Szczawnicy znajduje się w lokalizacji Szczawnica

Szczawnica, Park Dolny 10

podobne obiekty w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy:

atrakcje 🎡 w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy

restauracje 🍽️ w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Park Dolny w Szczawnicy

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności