Pałac Biskupa Erazma Ciołka

Kraków, Kanonicza 17

Brak recenzji
Pałac został wzniesiony w latach 1501-1503 dla biskupa płockiego Erazma Ciołka, sekretarza króla Aleksandra Jagiellończyka. Biskup Ciołek był dyplomatą, humanistą i mecenasem sztuki. W roku 2007 w Pałacu otwarte zostały dwie stałe galerie prezentujące kolekcje Muzeum Narodowego w Krakowie. Na I piętrze znajduje się wystawa Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek, gdzie można oglądać dzieła polskiej sztuki średniowiecznej, renesansowej i barokowej. Na parterze umieszczona została wystawa Sztuka Cerkiewna Dawnej Rzeczypospolitej. Obok stałych ekspozycji zbiorów Pałac jest również siedzibą dwóch działów naukowych: Działu I –Polskiego malarstwa i rzeźby do roku 1764 oraz Działu XVIII – Sztuki cerkiewnej. Znajduje się tutaj także Pracownia konserwacji malarstwa i rzeźby. W oparciu o wystawy znajdujące się w Pałacu prowadzona jest tutaj szeroka działalność edukacyjna.

Często zadawane pytania dotyczące Pałac Biskupa Erazma Ciołka

Pałac Biskupa Erazma Ciołka znajduje się w lokalizacji Kraków

Kraków, Kanonicza 17

podobne obiekty w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka

atrakcje 🎡 w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka

restauracje 🍽️ w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Pałac Biskupa Erazma Ciołka

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności