Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny

Łódź, Konstantynowska 8/10

Brak recenzji
Miejski Ogród Zoologiczny Orientarium w Łodzi, najnowocześniejsze ZOO w Europie. Mieszka tutaj ponad 3350 osobników, które są przedstawicielami ponad 554 gatunków. Jedyny ogród zoologiczny w Polsce, w którym można zobaczyć m.in. ariranie, czyli wydry olbrzymie, orangutany sumatrzańskie, krokodyle gawialowe czy psy leśne.

Pierwszy w Polsce Ogród Zoologiczny który sprowadził lwy azjatyckie (w roku 1996), dziś są one jedną z największych atrakcji naszego ogrodu.

Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku.

W roku 2022 otworzono ogromny kompleks hodowlany - Orientarium - poświęcony Azji południowo - wschodniej. Wybiegi i woliery w Orientarium zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zamieszkują w nim między innymi słonie indyjskie, orangutany sumatrzańskie i niedźwiedzie malajskie. Goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Budynek i reszta ZOO są dostępne dla zwiedzających cały rok, a zwierzęta w okresie chłodu nie muszą być przenoszone na zaplecza hodowlane.

Orientarium podzielone jest na dwie części:
- Centrum konferencyjne
- Pawilon hodowlano – wystawienniczy

Ogród Zoologiczny w Łodzi powstał na ostatnim skrawku dawnej Puszczy Łódzkiej i graniczy obecnie z przepięknym i największym w Łodzi kompleksem parkowym, potocznie zwanym Park na Zdrowiu. Dokładna data otwarcia Ogrodu Zoologicznego pozostaje nieznana, natomiast przyjmuje się, że nastąpiło to w momencie ukończenia budowy parkanu okalającego, co miało miejsce w drugim półroczu 1938 roku.

Do Orientarium ZOO Łódź najlepiej dojechać komunikacją miejską. Z poszczególnych rejonów Łodzi kursują linie autobusowe 80A, 80B i 80C. Powstała również specjalna linia ZOO, która bezpłatnie dowozi naszych gości ze wszystkich dedykowanych Orientarium parkingów pod obiekt. Wydłużona została linia Z13 w weekendy. Zmianie uległy także rozkłady jazdy linii 6MUK, 43AB, 76 i 97AB.

Samochody
Do dyspozycji gości, którzy wybiorą się do Orientarium ZOO Łódź samochodem jest 5 parkingów.
Najwygodniej kierować się na parking przy ATLAS ARENIE (wjazd od al. Unii). Można stamtąd dojechać bezpłatnym autobusem lub przejść przez zabytkowy park.

Autokary
Autobusy mogą skorzystać ze specjalnej strefy Kiss & Ride, która pomieści dwa pojazdy i jest zlokalizowana na rogu ulicy Krzemienieckiej i Konstantynowskiej (wjazd z południa od ul. Krzemienieckiej). Następnie autobusy przejeżdżają na oddalony o 15 minut jazdy parking stadionu Orła Łódź (wjazd od ul. 6 sierpnia).

Pociąg
Najbliżej położonym dworcem kolejowym jest stacja Łódź Kaliska. Dojeżdżają do niej pociągi dalekobieżne oraz składy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Przejście z dworca do Orientarium ZOO Łódź zajmuje około 20 minut. Można także skorzystać z bezpłatnego autobusu linii ZOO Orientarium.

Orientarium ZOO Łódź jest otwarte przez cały rok. W razie gorszej pogody zwierzęta przebywają w 8 ogrzewanych pawilonach, a budynek Orientarium jest największym z nich.

Godziny otwarcia:
Pn-Nd: 9:00 - 18:00

Kasy są czynne godzinę krócej niż bramki wejściowe.
Biletomaty uruchamiamy o godzinie 7:00 rano.

Wejście do ZOO jest także wejściem do Orientarium.
Ogród jest zamknięty tylko jeden dzień w roku – 1 listopada

Godziny otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 18:00
Wtorek 09:00 - 18:00
Środa 09:00 - 18:00
Czwartek 09:00 - 18:00
Piątek 09:00 - 18:00
Sobota 09:00 - 18:00
Niedziela 09:00 - 18:00

Często zadawane pytania dotyczące Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny

Obiekt Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny otwarty jest w:

  • Poniedziałek 09:00 - 18:00
  • Wtorek 09:00 - 18:00
  • Środa 09:00 - 18:00
  • Czwartek 09:00 - 18:00
  • Piątek 09:00 - 18:00
  • Sobota 09:00 - 18:00
  • Niedziela 09:00 - 18:00

Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny znajduje się w lokalizacji Łódź

Łódź, Konstantynowska 8/10

atrakcje 🎡 w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny

restauracje 🍽️ w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Orientarium - Miejski Ogród Zoologiczny

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności