Muzeum Okręgowe w Toruniu

Toruń, Rynek Staromiejski 1

Brak recenzji
Muzeum mieści się w Ratuszu Staromiejskim, najbardziej znanej, zabytkowej budowli w mieście. Muzeum gromadzi zbiory archeologiczne, sztukę (malarstwo i rzeźba), rzemiosło artystyczne, numizmatykę, grafikę oraz etnograficzne. Aktualnie w Ratuszu Staromiejskim prezentowane są wystawy stałe: "Galeria sztuki gotyckiej", "Sala Sądowa", "Dawny Toruń. Historia i rzemiosło artystyczne 1233-1793". "Mennice i monety toruńskie 1233/1238 – 1765”, "Sala Mieszczańska z galerią portretu mieszczańskiego XVI-XVIII w.", "Sala Królewska. Poczet Królów Polskich", "Galeria malarstwa polskiego od poł. XVIII w. do pocz. XX w.", "Sztuka sakralna nowożytnego Torunia", "Skarb ze Skrwilna. Skarb z Nieszawy. Złotnictwo świeckie polskie i obce". Wystawę Skarbów pokazano w centralnej części wieży Ratusza, zaś w pomieszczeniu przyległym - polskie i w obcych warsztatach wykonane srebra o charakterze świeckim. Do niedawna sale te nie były udostępniane zwiedzającym.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Okręgowe w Toruniu

Muzeum Okręgowe w Toruniu znajduje się w lokalizacji Toruń

Toruń, Rynek Staromiejski 1

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu

zabytki 🏛️ w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu:

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Okręgowe w Toruniu

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności