Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Przemyśl, Rynek 9

Brak recenzji
Pracownicy z ogromną starannością przygotowali atrakcyjne, stałe wystawy w kamienicy Rynek 9, na których znalazło się ponad dwa tysiące unikalnych eksponatów świadczących o burzliwych dziejach miasta. W tym celu zakupiono nowoczesny sprzęt muzealny, a setki przedmiotów zakonserwowano przywracając im dawną świetność. W budynku tym na powrót odtworzono zabytkowe podcienia i odkopano szesnastowieczne piwnice. W tak zwanej wielkiej izbie zrekonstruowano wczesnobarokowy piec. Na pierwszym piętrze urządzono ekspozycję wnętrz mieszczańskich z dziewiętnastego i początku dwudziestego wieku oraz atelier najsłynniejszego fotografa przemyskiego B.Hennera. Na drugim piętrze wystawa archeologiczna i historyczna obrazują dzieje Przemyśla od wczesnego średniowiecza aż do 1945 roku. Natomiast w kamienicy Serbańska 9 znajdują się pracownie i magazyny Muzeum. Podwórko między kamienicami zostało zadaszone, ustawiono tam stoliki kawiarni, a w okresie letnim stanowi ono ulubione miejsce spotkań przemyślan. Muzeum jest jednym z Oddziałów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Historii Miasta Przemyśla

Muzeum Historii Miasta Przemyśla znajduje się w lokalizacji Przemyśl

Przemyśl, Rynek 9

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla:

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Historii Miasta Przemyśla:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności