Minaret Yivli

Antalya

Brak recenzji
Minaret Yivli – inaczej Żłobkowany minaret znajduje się w mieście Antalya w Turcji. Jest jednym z pierwszych islamskich obiektów w mieście. Meczet został wybudowany w 1230 roku. Żłobkowany minaret meczetu jest obecnie punktem orientacyjnym, a zarazem symbolem miasta. Minaret ma 38 metrów wysokości. Ozdobiony został ciemnobłękitnymi płytkami. Zbudowany jest na kwadratowej, kamiennej bazie. Podzielony został na 8 żłobkowanych części. Chcąc znaleźć się na samej górze trzeba pokonać 90 schodów .

Pierwszy budynek pochodzący z 1230 roku został zniszczony, a następnie odbudowany przez Mehmeta Beya w 1373 roku. Meczet ze swoimi 6 kopułami jest jednym w najstarszych przykładów wielokopułowych budowli w Anatolii.

Obecnie budynek należy do Muzeum Etnograficznego w Antalyi, które ma w swoich zbiorach ubiory, przybory kuchenne, hafty, gobeliny oraz krosna. Jest otwarty do zwiedzania od 1974 roku

Często zadawane pytania dotyczące Minaret Yivli

Minaret Yivli znajduje się w lokalizacji Antalya

podobne obiekty w pobliżu Minaret Yivli :

atrakcje w pobliżu Minaret Yivli :

zabytki w pobliżu Minaret Yivli :

hotele i pensjonaty w pobliżu Minaret Yivli :

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty w pobliżu Minaret Yivli

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności