Kościół Chrystusa Króla

Świnoujście, Plac Kościelny

Brak recenzji
Kościół ten powstał na miejscu gotyckiej budowli. W XIX wieku jego wieża, która w między czasie została podwyższona, stała się dominującą nad miastem. We wnętrzu podwieszony pod sufitem wisi drewniany model korwety z 1814 roku, z którym wiąże się przepiękna i niezwykle romantyczna legenda, jedna z najsłynniejszych w tym mieście. Ponadto znajdują siętam zabytkowe organy z około 1803 roku, z których największa część ma 5,5 metra długości. Obecnie co roku od maja do września organizowne są Świnoujście Wieczory Organowe w każde sobotnie wieczory.

Często zadawane pytania dotyczące Kościół Chrystusa Króla

Kościół Chrystusa Króla znajduje się w lokalizacji Świnoujście

Świnoujście, Plac Kościelny

podobne obiekty w pobliżu Kościół Chrystusa Króla:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności