Kaplica Stella Matutina

Międzyzdroje, Krótka 5

Brak recenzji
Kaplica Stella Matutina (Gwiazda Zaranna) powstała w roku 1902 ze składek katolików. Hospicjum od początku prowadzą Siostry Boromeuszki. Dom sióstr boromeuszek w Międzyzdrojach powstał w 1899 r. z inicjatywy miejscowego księdza dziekana. Siostry miały zaopiekować się przybywającymi kuracjuszami i świadczyć pomoc dla wszystkich potrzebujących. Siostry pełnią swoją posługę w Międzyzdrojach nieprzerwanie od ponad 100 lat. Do 1945 roku kaplica była jedyną świątynia katolicką na wyspie Wolin. Kaplica znajduje się w centrum miasta przy ul. Krótkiej 5.

Często zadawane pytania dotyczące Kaplica Stella Matutina

Kaplica Stella Matutina znajduje się w lokalizacji Międzyzdroje

Międzyzdroje, Krótka 5

podobne obiekty w pobliżu Kaplica Stella Matutina:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności