Kładka na Ołowiankę

Gdańsk, Wartka 8

Brak recenzji
Kładka na Ołowiankę - kładka dla pieszych nad Motławą łączy wyspę Ołowiankę z Gdańską Starówką, a dokładnie z Nabrzeżem Wartka. Zlokalizowana jest przed budynkiem Filharmonii na Ołowiance.

Obiekt ma 70,5 metra długości oraz od 6,76 do 10,56 m szerokości. Przęsło podnosi się pod kątem 65 stopni, a jego wysokość wynosi wówczas ok. 40 m. Urządzenie zostało wykonane w Holandii. Jest ono dostosowane do pracy w warunkach morskich - zasolenia. Kładka jest zwodzona i otwiera się w sezonie od 1 kwietnia do 31 października według stałego cyklu. W ciągu godziny połowę czasu otwarta jest dla ruchu wodnego (podniesiona) o każdej równej godzinie (z wyjątkiem 21.00) od 7:00 do 23:00 włącznie. Drugą połowę godziny - jest zamknięta (opuszczona) i umożliwia ruch pieszy.
© Źródło: Wikipedia, BY-SA 3.0

Często zadawane pytania dotyczące Kładka na Ołowiankę

Kładka na Ołowiankę znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Wartka 8

podobne obiekty w pobliżu Kładka na Ołowiankę:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności