Gdański Teatr Szekspirowski

Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1

Brak recenzji
Gdański Teatr Szekspirowski - teatr impresaryjny w Gdańsku, samorządowa instytucja kultury, założony w 2008 z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense, od 2008 współorganizuje Festiwal Szekspirowski; od 2008 dyrektorem teatru jest prof. Jerzy Limon.

Teatru Szekspirowski jest instytucją kultury założoną wspólnie przez Województwo Pomorskie, Gminę Miasta Gdańska i Fundację Theatrum Gedanense. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność artystyczną i edukacyjną.

Celem działalności Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego jest prezentacja i upowszechnianie kultury teatralnej, a także kreacja działań artystycznych. Co roku, wspólnie z Fundacją, GTS jest organizatorem Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, w ramach którego prezentowane są dzieła Williama Szekspira w wykonaniu zarówno polskich jak i światowych wykonawców.

Autorem projektu jest Włoch - Renato Rizzi, który drewniane wnętrze budynku umieścił w ciężkiej ceglanej bryle. Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1 200 000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira. Jako jedyny teatr w Polsce wystawia spektakle na scenie elżbietańskiej. Może pomieścić do 1150 gości, w zależności od ustawienia sali i rodzaju wydarzenia.

Początkowo obiekt miał zostać oddany w 2012 roku, jednak z powodu zmiany wykonawcy teatr otwarto we wrześniu 2014. Otwierany w 3 minuty dach umożliwia pokazywanie spektakli przy świetle dziennym pod gołym niebem. Teatr ma kubaturę ponad 53 tys. m3, powierzchnię całkowitą ponad 12 tys. m2, użytkową prawie 8 tys. m². W budynku zastosowano takie rozwiązania techniczne, jak ruchomy system zapadni sceny i widowni.

Program zwiedzania (1 godz)
• makieta Szkoły Fechtunku – historia
• serce teatru – sala główna
• galerie – charakterystyczne cechy teatru elżbietańskiego
• taras z widokiem na zabytkową część miasta
• przejście po murze
• dziedzińce

Bilety:
18 / 10 zł (normalny / ulgowy)
dzieci do lat 4 - wstęp wolny

Bilety ulgowe: uczniowie, studenci, emeryci, renciści, nauczyciele, osoby niepełnosprawne, posiadacze Karty do Kultury

Ze względów bezpieczeństwa limit osób przypadających na jedną wycieczkę na daną godzinę wynosi 15 osób.
Aby zagwarantować miejsce proponujemy zakupić bilety wcześniej - online lub w kasach teatru.

Często zadawane pytania dotyczące Gdański Teatr Szekspirowski

Gdański Teatr Szekspirowski znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1

podobne obiekty w pobliżu Gdański Teatr Szekspirowski:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Gdański Teatr Szekspirowski

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności