Dolina rzeki Drwinki

Kraków, Nowosądecka - Wielicka

Brak recenzji
Zabytek przyrodniczy z dawnych czasów, gdy w okolicy były wsie podkrakowskie a ludność korzystała z czystej wody do gospodarstw, mlynów itp. Tędy wiódł szlak handlu bydłem, które pojono w strumieniu. Biedota wiejska łowiła tu ryby a także wypasała bydlo na okolicznych łąkach. Żyło tu mnóstwo zwierząt, owadów i ptaków (około 30 gatunków), rosło wiele gatunków traw, krzewów i drzew. A co zostało do dzisiaj?
W bezpośrednim sąsiedztwie rzeczki i jej dopływów zachowały się licznie okazy fauny i flory tak, że Prezydent Krakowa wydał rozporządzenie o utworzeniu na tym terenie Parku Rzecznego Drwinki. Obecnie trwają trudne negocjacje z mieszkańcami tych terenów o dostosowanie się do wymagań przyrodników. Teren jest bowiem systematycznie zaśmiecany.
Polecam wizytę na stronie http://miejsce.info/m/pl/Tz2LALm aby zobaczyć trasę spaceru.
Dolina rzeki Drwinki
Kraków, Nowosądecka - Wielicka
Data publikacji: 04.12.2007

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności