Zabytek przyrodniczy z dawnych czasów, gdy w okolicy były wsie podkrakowskie a ludność korzystała z czystej wody do gospodarstw, mlynów itp. Tędy wiódł szlak handlu bydłem, które pojono w strumieniu. Biedota wiejska łowiła tu ryby a także wypasała bydlo na okolicznych łąkach. Żyło tu mnóstwo zwierząt, owadów i ptaków (około 30 gatunków), rosło wiele gatunków traw, krzewów i drzew. A co zostało do dzisiaj?
W bezpośrednim sąsiedztwie rzeczki i jej dopływów zachowały się licznie okazy fauny i flory tak, że Prezydent Krakowa wydał rozporządzenie o utworzeniu na tym terenie Parku Rzecznego Drwinki. Obecnie trwają trudne negocjacje z mieszkańcami tych terenów o dostosowanie się do wymagań przyrodników. Teren jest bowiem systematycznie zaśmiecany.
Polecam wizytę na stronie http://miejsce.info/m/pl/Tz2LALm aby zobaczyć trasę spaceru.
Napisz opinię ...
Gość
04.12.07, 05:19
Super pomysł i stronka, popieram!
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 04.12.2007, 17:00, Stronę wyświetlono: 3599x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry