Rynek o wymiarach 73x90 m wytyczony został przy lokacji miasta w końcu XIII wieku. Zabudowa, powstawała od XIV wieku i była wielokrotnie przebudowywana. W 1944 r starówka została zniszczona, natomiast obecna pochodzi z lat 1948-53.

Wiosną 2000 r. powrócił na Rynek Starego Miasta pomnik Warszawskiej Syreny - rzeźba dłuta Konstantego Hegla ustawiona na rynku w 1855 r., która zniszczono w 1944 r.

Bijące spod cokołu pomnika źródło stanowi, zwłaszcza dla dzieci, niezwykłą atrakcję, W nocy obiekt jest pięknie oświetlony.

Dziś Rynek to najbardziej malowniczy plac stolicy, pełen życia i turystów i atrakcji.

Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 01.08.2008, 18:20, Stronę wyświetlono: 1258x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry