Muzeum Farmacji

Warszawa, Piwna 31/33

Brak recenzji
Podstawą zbiorów są meble apteczne. Posiadamy komplet najstarszych warszawskich mebli aptecznych pochodzących z przełomu XVIII i XIX wieku. Meble były wyposażeniem nieistniejącej już dziś apteki działającej prawdopodobnie od 1835 r., na parterze kamienicy Ambroszkiewicza przy placu Trzech Krzyży. Od 1860 r. jej właścicielem był znany warszawski farmaceuta Henryk Klawe i prawdopodobnie on zamówił wykonanie kompletu mebli. Drugi garnitur mebli pochodzi z apteki działającej w dwudziestoleciu międzywojennym w Wołominie. Jej właścicielem był prowizor Marcin Olechowski. W skład kompletu wchodzi oryginalne wyposażenie izby ekspedycyjnej i laboratorium aptecznego. Do najstarszych eksponatów Muzeum należy kolekcja naczyń aptecznych pochodzących z badań archeologicznych apteki działającej od 1602 r. przy Zamku Królewskim. W zbiorach znajdują się liczne naczynia apteczne, wśród nich kryształowe i porcelanowe słoje, wazoniki i puszki, jak również kobaltowe butle do przechowywania koniaków i leżakowania wód aromatycznych. Ponadto eksponujemy przyrządy farmaceutyczne jak moździerze, prasy, pigulnice i perkolatory, a także dawne opakowania na leki. W Muzeum znajduje się również kolekcja zabytków związanych z farmacją japońską, które tworzą jedną z wystaw stałych pt. „Apteczki i leki japońskich wędrownych aptekarzy”. Poza eksponatami związanymi z farmacją, w Muzeum posiadamy również zabytki związane z historią różnych dziedzin medycyny. Posiadamy np. przyrządy laryngologiczne, chirurgiczne, ginekologiczne, stomatologiczne, a także weterynaryjne.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Farmacji

Muzeum Farmacji znajduje się w lokalizacji Warszawa

Warszawa, Piwna 31/33

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Farmacji

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Farmacji

zabytki 🏛️ w pobliżu Muzeum Farmacji:

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Farmacji

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Farmacji

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności