Muzeum Rzemiosł Artystycznych i Precyzyjnych m. st. Warszawy zrodziło się z inicjatywy i za sprawą warszawskich rzemieślników skupionych w Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m. st. Warszawy.

Charakter zbiorów, jak również specyfika Cechu, narzuciły podział eksponatów na działy. Dziś są to: Złotniczy, Zegarmistrzowski, Optyczny, Grawerski i Brązowniczy.. Cechą charakterystyczną, nigdzie nie spotykaną, jest gromadzenie prac egzaminacyjnych-czeladniczych i mistrzowskich. Obecnie Muzeum posiada prace egzaminacyjne warszawskie: złotnicze, grawerskie i brązownicze.

Muzeum mieści się w budynku cechu przy ul. Piekarskiej 20 w Warszawie. Sąsiedztwo ma godne: z jednej strony mury obronne starówki, z drugiej - pomnik Jana Kilińskiego. Najokazalszą część kolekcji tworzą właśnie zegary. Wśród nich są piękne obiekty pochodzące nawet z XVIII i XIX wieku, czyli z okresu, z którego wywodzą się eksponaty o wysokiej wartości artystycznej. Wśród zbiorów Muzeum znajdujemy zegary: kominkowe, szafkowe, konsolowe itp. Oraz zegarki kieszonkowe.

Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 16.05.2013, 10:51, Stronę wyświetlono: 1031x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry