Budynkami należącym do bydgoskiego Muzeum usytuowanymi poza terenem Wyspy Młyńskiej są Spichrze nad Brdą. Tam zapraszamy do zwiedzania naszych wystaw stałych tematycznie związanych z Bydgoszczą.

Ekspozycja „Bydgoszcz – okruchy miasta”, to z dwóch względów nietypowa wystawa fotograficzna. Po pierwsze miejsce – jest to bowiem wystawa bez sali ekspozycyjnej. Wszystkie fotografie zostały rozmieszczone na ciągach komunikacyjnych, towarzysząc zwiedzającym już od samego wejścia do muzeum. Drugi aspekt to charakter samych fotografii. Dotychczas bohaterem wystaw i albumów fotograficznych, przygotowywanych przez muzeum była Bydgoszcz. Tym razem jest inaczej, miasto stało się tłem dla osób i zdarzeń. Zamierzeniem autora było pokazanie czegoś ulotnego, impresji z życia miasta. Stąd tytułowe okruchy.

„Od Starego Rynku do pl. Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, której celem jest zaprezentowanie w sposób interaktywny międzywojennej, wielokulturowej Bydgoszczy oraz rodowodu historycznego miasta. Narracja wystawy koncentruje się wokół spaceru po rejonie śródmiejskim – od Starego Rynku, poprzez ulicę Mostową, plac Teatralny, ulicę Gdańską, aż do placu Wolności. Wędrówka ta, w wymiarze czasowym, prowadzi od miasta lokacyjnego do ośrodka nowoczesnego, o ważnym statusie dla pogranicza Pomorza, Wielkopolski i Kujaw. Dzięki takiemu potraktowaniu tematu możliwe staje się nawarstwienie elementów kulturowych z różnych czasów. Ponadto, wystawa stanowi rodzaj przewodnika po Bydgoszczy, w którym zaprezentowane są najważniejsze symbole miasta, elementy miejskiej architektury, ciekawe miejsca, a także ludzie i ich życie codzienne oraz pozostałe po nich pamiątki. Osobny fragment ekspozycji stanowi specjalna przestrzeń edukacyjna, przygotowana z myślą o najmłodszych odbiorcach. Jest to miejsce, gdzie dzieci poprzez gry i zabawy mogą sprawdzić i praktycznie zastosować wiedzę nabytą w trakcie zwiedzania wystawy.

„Fin de siècle. Rzemiosło artystyczne i fonografia ze zbiorów własnych Muzeum” to kolejna wystawa poświęcona wytworom rzemiosła artystycznego i przedmiotom kultury materialnej sprzed stu lat. Różni się jednak od poprzednich połączeniem w jednym miejscu różnorodnych obiektów – przedmiotów codziennego użytku i urządzeń odtwarzających muzykę. Ze względu na rozszerzony temat prezentowane są zabytki o odmiennym charakterze, stanowiące fragment dwóch znaczących kolekcji: secesyjnej i fonograficznej, co z pewnością przyczyni się do uatrakcyjnienia ekspozycji.

Ceny biletów:
bilet normalny - 5 zł
bilet ulgowy - 3 zł
bilet rodzinny - 12 zł (do 5 osób, min. 2 osoby dorosłe + 1 dziecko)
bilet grupowy - 2 zł/os (od 10 osób)
Przewodnik - 10 zł

Bilety zbiorcze do wszystkich
budynków muzealnych:

bilet zbiorczy normalny - 12 zł
bilet zbiorczy ulgowy - 8 zł
bilet zbiorczy rodzinny - 30 zł (do 5 osób, min. 2 osoby dorosłe + 1 dziecko)
bilet zbiorczy grupowy - 5 zł/os (od 10 osób)
przewodnik zbiorczy - 30 zł

soboty - wstęp bezpłatny

Godziny otwarcia w sezonie zimowym (październik - marzec):
wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00-16.00
sobota, niedziela 10.00-16.00
poniedziałki – nieczynne

Godziny otwarcia

Wtorek 09:00 - 17:00

Środa 09:00 - 17:00

Czwartek 09:00 - 19:00

Piątek 09:00 - 17:00

Sobota 09:00 - 17:00

Niedziela 09:00 - 17:00

Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Booking.com
Stronę opublikowano: 08.10.2012, 15:00, Stronę wyświetlono: 517x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Wypoczynek na Majorce rezerwuj na Booking.com
Do góry