Muzeum Farmacji

Bydgoszcz, Gdańska 5

Brak recenzji
Muzeum powstało w 2003 roku, mieści się w Aptece „Pod Łabędziem” stanowiąc jej historyczną część. Apteka, załozona została przed 150 laty, przez aptekarza z Ostrowa Constantina Augusta Mentzla. W muzeum znajduje się pięć pomieszczeń: receptura, bogata w książki (w tym starodruki medyczne) biblioteka, ciekawie zaaranżowany korytarz, zielarnia oraz muzealny skarb – laboratorium galenowe. W pomieszczeniach tych wystawione są eksponaty, związane z historią farmacji i medycyny. W Muzeum poza ciekawym laboratorium galenowym możemy zobaczyć dużo ciekawych rycin, dyplomów medycznych, XIX wieczne zielniki czy kolekcję przyrządów lekarskich. Jest też coś dla dociekliwych zwiedzających. Na ścianach korytarza wywieszone są receptury, sygnatury apteczne oraz inne dokumenty związane z farmacją i medycyną. Widać po nich upływający czas. Apteka mimo burz dziejowych działa niemal nieprzerwanie od ponad 150 lat.

Często zadawane pytania dotyczące Muzeum Farmacji

Muzeum Farmacji znajduje się w lokalizacji Bydgoszcz

Bydgoszcz, Gdańska 5

podobne obiekty w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Muzeum Farmacji

atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Muzeum Farmacji

restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Muzeum Farmacji

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Farmacji:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Muzeum Farmacji

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności