* Wydarzenie archiwalne *

Gdzie?

Instytut Kultury Miejskiej

Gdańsk,

Kiedy?
czwartek
13 czerwiec 2019 godz. 16:00
- do -
16 czerwiec 2019 godz. 20:00

Kontynuujemy warsztaty genealogiczne. Zapraszamy na cd warsztatów dla średniozaawansowanych. 13 czerwca 2019 roku, od 16.00 do 20.00. Warsztaty poprowadzi Monika Płuciennik. Zapraszamy osoby, które nieco już orientują się w wyszukiwaniach informacji i przeszukiwaniu archiwów, mają już być może własne odkrycia na koncie. Koszt 20 zł, obowiązują zapisy: https://genealogiaiii.evenea.pl/

Czy można kolekcjonować historie - historie rodzinne? Naszym zdaniem jak najbardziej - a dodatkowo można kolekcjonować archiwa z nimi związane.
Gdzie ich szukać, jak pozyskiwać (również z internetu), jak rozpocząć tworzenie drzewa genealogicznego - dowiemy się na warsztatach z dr Moniką Płuciennik.

Podczas trzecich warsztatów genealogicznych dowiedzą się Państwo jak szukać informacji o przodkach, poserfujemy po stronach internetowych i przeprowadzimy genealogiczne śledztwo, będziemy rysować drzewa genealogiczne i wywody przodków oraz czytać stare akta. Prosimy o zabranie własnych laptopów (w miarę możliwości) oraz notatek dotyczących Państwa przodków.

dr Monika Płuciennik - absolwentka historii i archiwistyki na Wydziale Nauk Historycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, doktor nauk historycznych. Do lutego 2019 roku pracowała jako kustosz w oddziale akt dawnych Archiwum Państwowego w Gdańsku. Obecnie kierownik Archiwum Uniwersytetu Gdańskiego. Prezeska gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Archiwistów Polskich. Pasjonatka genealogii, archiwistyki i muzyki dawnej.

ilość miejsc ograniczona. obowiązują zapisy: https://genealogiaiii.evenea.pl/
koszt 20 zł. w cenie herbata, kawa, drobne ciasteczka, mnóstwo inspiracji, wiedzy i miły wieczór w zacnym gronie.

bilety dostępne od 13 maja 2019 https://genealogiaiii.evenea.pl/
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
PLANSZOGRANIE w ECS
czwartek 03 październik 201900:00
Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, Wały Piastowskie 24
Koncert Muzyki Filmowej
sobota 19 październik 201919:00
Polska Filharmonia Bałtycka
Gdańsk, Ołowianka 1
PLANSZOGRANIE w ECS
czwartek 07 listopad 201900:00
Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, Wały Piastowskie 24
WARDRUNA | koncert | SOLD OUT
wtorek 19 listopad 201920:00
Gdański Teatr Szekspirowski
Gdańsk, ul. Bogusławskiego 1
PLANSZOGRANIE w ECS
czwartek 05 grudzień 201900:00
Europejskie Centrum Solidarności
Gdańsk, Wały Piastowskie 24
Stronę opublikowano: 30.05.2019, 12:07, Stronę wyświetlono: 14x
Hotele w pobliżu
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry