Gdzie?

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy

Trzebnica, Prusicka 12

Kiedy?
wtorek
08 październik 2019 godz. 19:00

Bóg mordu autor: Yasmina Reza przekład: Barbara Grzegorzewska reżyseria: Johnny Witty
Bóg mordu to niezwykle aktorsko napisana komedia psychologiczna jednej z najpopularniejszych autorek w Europie Yasminy Rezy. Akcja spektaklu rozgrywa się w czasie rzeczywistym podczas spotkania dwóch małżeństw dotyczącego bójki ich dzieci. Czwórka dorosłych wychowanych osób rozmawia w kulturalny sposób o zaistniałej sytuacji. Z pozoru kurtuazyjne spotkanie stopniowo przeradza się w otwarty konflikt. Tytułowy Bóg mordu uwidacznia się w zachowaniu bohaterów z każdą chwilą spędzoną w jednym pomieszczeniu ukazując coraz większe pęknięcia w skorupie mieszczańskiego wychowania.
Tekst, oprócz wielokrotnych adaptacji scenicznych, zyskał ogromną popularność dzięki nakręconemu na jego podstawie filmowi Rzeź Romana Polańskiego. Do współpracy przy warszawskiej realizacji spektaklu zaprosiliśmy gwiazdorską obsadę Katarzynę Maciąg i Lesława Żurka, oraz Katarzynę Misiewicz-Żurek i Piotra Ligienzę/Marcina Chochlewa.
Czas trwania spektaklu: 1 godz. 40 min.  Igor Chmielnik, Katarzyna Maciąg, Marta Turkowska, Lesław Żurek

Bilety w cenie od: 80zł

Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
Trzebnica, Prusicka 12
spektakl komediowy w doskonałej obsadzie
wtorek 08 październik 201919:00
Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy
Trzebnica, Prusicka 12
Stronę opublikowano: 15.05.2019, 12:21, Stronę wyświetlono: 13x
Hotele w pobliżu
Do góry