Koncert Musical w światłach Broadway'u

Brak recenzji
30 grudzień 2023 17:00
Największe musicalowe hity, 90 minut wspaniałej muzyki!
Gdybym był bogaczem ze "Skrzypka na dachu",
Przetańczyć całą noc z "My fair lady",
Maria i Tonight z "West side story",
Memory (Midnight) z musicalu "Cats",
Wilkommen z "Cabaretu", czy kultowe New York, New York i My way, to tylko kilka tytułów z przebogatego programu koncertu
Musical w światłach Broadway'u, w wykonaniu Artystów Scen Wrocławskich.
Ponadczasowe przeboje, które podbiły nie tylko rozświetlony neonami Broadway ale i większość scen muzycznych na całym świecie, usłyszą Państwo zarówno w pięknie brzmiących głosach artystów śpiewaków jak i brawurowych popisach instrumentalnych pianisty.
Choreografia i barwne kostiumy dopełnią stronę muzyczną tego wyjątkowego koncertu.Wykonawcy:Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran)Andrzej Jankiewicz (tenor)Bartłomiej Sambor (baryton)Krzysztof Wojcieszyn (pianista)Dorota Ujda-Jankiewicz - sopran.
Absolwentka dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki Wokalnej.
Jej talent dostrzeżono już podczas studiów, co zaowocowało wieloma propozycjami koncertowymi. Artystka brała m.in. udział w międzynarodowym projekcie muzycznym - "Akademia Bachowska", gdzie jako jedyna spośród wielu uczestników, została wybrana do wykonania partii sopranowej w "Oratorium na Boże Narodzenie" J.S. Bacha. Dzieło zostało zarejestrowane i wykonane w Kościele Mariackim w Krakowie w roku 1990. Na "Wielkiej scenie" debiutowała w roku 1993 w Niemczech, wykonując partię Musetty w operze "Cyganeria" G. Pucciniego, za którą zebrała wyśmienite recenzje. W Polsce debiutowała w roku 1995 w Operze Wrocławskiej, wykonując partię Papageny w operze "Czarodziejski Flet" W. A. Mozarta. Artystka zapraszana była do udziału w międzynarodowych festiwalach muzycznych na całym świecie, m.in.: Wratislavia Cantans, Dni Muzyki Polskiej w Amsterdamie (Holandia) , Europa Cantat 11 Vitoria-Gasteiz 1991 (Hiszpania), FICU 1994 Valencia (Hiszpania), Festiwal Muzyki Kościelnej w Österbotten (Finlandia), Festiwal im. Stanisława Moniuszki - Kudowa Zdrój, Festiwal im. Henryka Wieniawskiego - Szczawno Zdrój, Festiwal im. Fryderyka Chopina -Duszniki Zdrój, "Sydney Spring Festiwal" (Australia). Festiwal "Ost -West Kontakte" Wuppertal (Niemcy), Festiwal Polskiej Kultury w Hamburgu. Jest finalistką prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, gdzie dodatkowo otrzymała Specjalną Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki za "Wybitne Wykonanie Pieśni Polskich" (1993). Od roku 1988 do 2005 współpracowała jako solistka z Chórem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dokonała licznych nagrań płytowych, nagrań do audycji radiowych i programów telewizyjnych. Z Chórem KUL-u odbyła liczne tournee po Europie a także Australii i USA.
Jako założyciel i kierownik artystyczny zespołu "Polish Chamber Ensemble", koncertowała w Australii i Europie Zachodniej. W roku 2000 w Melbourne, podczas artystycznego tournee, została odznaczona "Złotym Medalem Za Szerzenie Polskiej Kultury Na Świecie". Do dnia dzisiejszego artystka koncertuje, odnosząc duże sukcesy, w całej Europie, U.S.A. i Australii.
Andrzej Jankiewicz - tenor. Śpiewak, tancerz, choreograf, autor tekstów pieśni i tekstów satyrycznych. Laureat wielu konkursów tanecznych.W roku 1988 uczestniczył w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Jako śpiewak występował m.in. z Stadttheater Görlitz (Niemcy), Filharmonią Wrocławską, Operetką Wrocławską oraz z Operą Wrocławską, gdzie w roku 1995 debiutował w roli Pomysłowego Krętacza" w musicalu "Oliwer", opartym na kanwie dickensowskiego "Oliwera Twista".
Swój kunszt wokalny doskonalił u najlepszych pedagogów śpiewu.
Wielokrotnie uczestniczył w festiwalach muzycznych, m.in. Festiwalu "Wratislavia Cantans", Festiwalu Operowym w Xanten (Niemcy), Festiwalu im. W.A. Mozarta w Madrycie (Hiszpania), Festiwalu "Ost-West Kontakte" (Niemcy) oraz dwukrotnie w Festiwalu Polskiej Kultury w Hamburgu (Niemcy). Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Odbył liczne tournee artystyczne po Europie, gdzie był szczególnie oklaskiwany za brawurowe wykonanie pieśni neapolitańskich. W roku 2000 koncertował w największych miastach Australii (Sydney, Melbourne, Adelaide; w tym na Tasmanii: Hobart i Devonport), gdzie okrzyknięto go "drugim Kiepurą". Artysta świetnie czuje się w utworach operowych, operetkowych, musicalowych, pieśniarskich i oratoryjnych. Oprócz kunsztu wokalnego, scenicznego temperamentu i znakomitego "kontaktu z publicznością" może zaprezentować umiejętności taneczne. Do dnia dzisiejszego prowadzi ożywioną działalność koncertową, występując na deskach teatrów i ośrodków kultury w Polsce i za granicą.Bartłomiej Sambor- zawodowy aktor i wokalista-baryton.
Od najmłodszych lat związany ze sztuką. Laureat nagrody I miejsca na ogólnopolskim konkursie piosenki "Bardzo Wielka Woda", a także dwóch nagród dla najlepszego aktora w kolejnych edycjach ogólnopolskiego konkursu teatralnego "Przekręt". W roku 2023r. ukończył Akademię Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu. Występował na wielu festiwalach w Polsce i za granicą. Między innymi na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, festiwalu teatrów w Charleville-Mézières we Francji, czy na festiwalu teatrów w Bautzen. Od 2022 roku związany z wrocławskim teatrem Arka, gdzie zobaczyć go można w dwóch spektaklach "Tango" oraz "Antygona w Nowym Jorku".
Artysta bardzo dobrze czuje się w repertuarze musicalowym, gdzie oprócz walorów głosowych może zaprezentować swoje umiejętności aktorskie.Krzysztof Wojcieszyn - Pianista, kompozytor, aranżer.
Ukończył Akademię Muzyczną we Wrocławiu w klasie fortepianu prof. Włodzimierza Obidowicza. Regularnie koncertuje jako solista, kameralista i akompaniator, wykonując zarówno muzykę klasyczną jak i jazzową. Prowadzi działalność pedagogiczną. Współpracuje z agencjami impresaryjnymi w Polsce i zagranicą, co owocuje koncertami na wielu kontynentach.Organizator zastrzega sobie prawo dokonania zmian w repertuarze i/lub składzie zespołu.Podczas koncertu obowiązuje całkowity zakaz fotografowania i rejestracji koncertu bez zgody Organizatora. Kup. Bilecik.pl

Wykonawcy / Artyści:

Dorota Ujda-Jankiewicz, Andrzej Jankiewicz, Bartłomiej Sambor, Krzysztof Wojcieszyn

Miejsce

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
Brzeg, plac Zamkowy 49/306

Data i czas

sobota 30 grudzień 2023 godz. 17:00
Bilety w cenie od: 60 PLN
Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
Brzeg, plac Zamkowy 49/306
Koncert Musical w światłach Broadway'u

Inne wydarzenia w okolicy

12lut2024
Marek Rębacz - Diabli mnie biorą Brzeg, Mleczna 5 Marek Rębacz Diabli mnie biorą(sztuka dla wyjątkowo dorosłych...)Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Dwie morgi...
Marek Rębacz - Diabli mnie biorą
23mar2024
Marek Rębacz - Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka Brzeg, Mleczna 5 Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Wieruszka, Basia sama w domu, Ciemno, Diabli mnie biorą, Egzekutor, Maciejowe podwórko,...
Marek Rębacz - Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka
23mar2024
Marek Rębacz - Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka Brzeg, Mleczna 5 Sztuka autora takich teatralnych hitów jak: Atrakcyjny pozna panią, Wieruszka, Basia sama w domu, Ciemno, Diabli mnie biorą, Egzekutor, Maciejowe podwórko,...
Marek Rębacz - Dwie morgi utrapienia, czyli zróbmy sobie wnuka
więcej

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności