Dokument o fotografie wojennym i spotkanie z Maciejem Moskwą

Brak recenzji
19 sierpień 2019 20:30
Wydarzenie już się odbyło.
19 sierpnia (pon.) o godz. 18:00 Konsulat Kultury (ul. Jana z Kolna 25) zaprasza na kolejny pokaz filmu z cyklu „Dokument”: FOTOGRAF WOJENNY (War Photographer, reż. Christian Frei, Szwajcaria, 2001, 96 min.)

Po projekcji spotkanie i dyskusja ze słynnym fotografem wojennym – Maciejem Moskwą.

„Jestem tylko świadkiem wydarzeń, a moje zdjęcia są ich świadectwem. Sytuacje, które sfotografowałem nie powinny nigdy ulec zapomnieniu i się powtórzyć” – przyznaje amerykański fotoreporter i fotograf wojenny James Nachtwey, którego słynne zdjęcia, wystawiane w Europie i Stanach Zjednoczonych, zdobyły wiele nagród i wyróżnień, w tym nagrodę World Press Photo w 1994 roku.
To właśnie o nim opowiada „Fotograf wojenny”, nominowany do Oscara dla najlepszego filmu dokumentalnego w 2002 roku, który jest próbą wniknięcia w osobowość Nachtwey’a i pokazania, na czym tak naprawdę polega jego geniusz.

Bilety w cenie 7 zł/os. do nabycia w Konsulacie Kultury, Cultureboxie oraz na stronie: www.interticket.pl


Miejsce

Konsulat Kultury
Gdynia, ul. Jana z Kolna 25

Data i czas

poniedziałek 19 sierpień 2019 godz. 18:00

Bilety
Konsulat Kultury
Gdynia, ul. Jana z Kolna 25
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj i skomentuj wybrane miejsce

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów lub komunikatorów będą usuwane.