Ciao Ciao Bambina: Nasze boskie, włoskie piosenki

Brak recenzji
07 kwiecień 2024 18:30
"Ciao Ciao Bambina" to tytuł jednego z wielkich przebojów Marino Mariniego, niezwykle popularnego w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku włoskiego piosenkarza i kompozytora. W Polsce Marini uwielbiany był za sprawą piosenki "Nie płacz, kiedy odjadę". "Ciao Ciao Bambina"Koncepcja i reżyseria - Nicola Palladini. Scenariusz: Małgorzata Wojtulewicz"Ciao Ciao Bambina" to najsłynniejsze włoskie piosenki w autorskiej interpretacji Nicoli Palladiniego, musicalowego aktora z Rzymu, z towarzyszeniem zespołu muzycznego, jak również podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy.
Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40-tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.
Od dnia premiery spektakl był wystawiany ponad 500 razy w całej Polsce.
Czas trwania: ok.90 minut.Cena biletu: 99 złNicola Palladini, aktor musicalowy, reżyser i współautor scenariusza, swoją sceniczną opowieść zamienia w podróż przez historię ponad trzydziestu lat włoskiej piosenki. Bohaterowi opowieści widzowie towarzyszą w rejsie statkiem do Stanów Zjednoczonych końca lat czterdziestych, poznają tam klimat nowojorskiej Małej Italii, po powrocie do Europy zaglądają do neapolitańskich i rzymskich kabaretów, stają się świadkami jego sukcesu w paryskiej Olimpii, towarzyszą mu także w Polsce, gdzie zyskał niezwykłą popularność.Opowieść obfituje w ciekawostki - włoski gwiazdor nie tylko rozkochał w sobie Polaków, ale i nauczył ich tańczyć twista. W czasie ponadgodzinnego spektaklu będzie można usłyszeć wiele szlagierów, znanych z wykonań także innych popularnych piosenkarzy, takich jak
Toto Cotugno,
Adriano Celentano, Domenico Modugno, Fred Buscaglione czy
Pat Boon
Posłuchamy między innymi "Tu vuo fa l'americano", "L'Italiano", "Azzurro", "Marina", "O sole mio", "Love in Portofino", "Volare", "Mamma", "Guarda che luna", "That's amore", "Mambo italiano", "Quando, quando, quando", "Buonasera signorina", "Arrivederci Roma" i - oczywiście - "Nie płacz, kiedy odjadę".
Dynamicznemu, ale chwilami także nostalgicznemu, wypełnionemu śpiewem i poezją występowi
Nicoli Palladiniego towarzyszą widowiskowe wideoprojekcje.Po ukończeniu w 2005 roku Akademii Musicalowej Musical Theatre Academy w Rzymie, rozpoczął swoją teatralną karierę w musicalu "The Rocky Horror Show" w roli Riff Raff, a następnie brał udział w licznych musicalach we Włoszech: "The Pink Floyd Rock Show" w roli producenta Franka, jako Szalony Kapelusznik w "Alicji w Krainie Czarów" oraz w roli Apostoła w światowej premierze muzycznego spektaklu "Marcelino, chleb i wino", która odbyła się w Sali Audiencyjnej Pawła VI, w Watykanie.
W 2011 roku zadebiutował na polskiej scenie teatralnej główną rolą Mistrza Ceremonii w musicalu "Cabaret", w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego, w Nowym Teatrze im. Witkacego w Słupsku. Rok później - w Teatrze Muzycznym w Poznaniu - wystąpił w musicalu "Kiss me Kate", również kreując głównego bohatera - Fred'a. Grahama/Petruchio.
W 2013 roku Nicola Palladiniego można było zobaczyć w roli Saszy, w inscenizacji "Skrzypka na dachu" w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, a także jako Heroda w "Betlejem polskim"
Lucjana Rydla na deskach Teatru Małego w Tychach.
W tym samym roku wykreował z ogromnym powodzeniem - ponad 500 spektakli od premiery w listopadzie 2013 - postać Marino Mariniego w spektaklu muzycznym "Ciao Ciao Bambina".
Od 4 października 2014 roku można go oglądać w Teatrze Muzycznym w Łodzi w podwójnej roli Judasza i Heroda w inscenizacji słynnego musicalu "Jesus Christ Superstar".
Pracował także nad musicalową wersją "Snu nocy letniej"
Szekspira, gdzie wcielił się w role Oberona i Tezeusza. 21 listopada 2015 odbyła się premiera spektaklu "d:Amore" w jego reżyserii i z nim w roli głównej. Kup. Bilecik.pl

Wykonawcy / Artyści:

Nicola Palladini

Miejsce

Scena Berlin
Kraków, Skawińska 2

Data i czas

niedziela 07 kwiecień 2024 godz. 18:30
Bilety w cenie od: 99 PLN
Scena Berlin
Kraków, Skawińska 2
Ciao Ciao Bambina: Nasze boskie, włoskie piosenki

Inne wydarzenia w okolicy

Dziś
Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00) Kraków, Ul. Berka Joselewicza 21 Muzeum Banksy - ul. Berka Joselewicza 21, 31-031 Kraków - bilet upoważnia do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00). Muzeum jest...
Muzeum Banksy - bilet upoważniający do wejścia w ciągu całego dnia (od godz. 11:00)
Dziś
Komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie Kraków, plac Świętego Ducha 1 Inteligenci to komediodramat teatralny w gwiazdorskiej obsadzie, która w prosty, a zarazem prowokujący do myślenia sposób zadaje trudne pytania. Czy mimo...
Komedia teatralna w gwiazdorskiej obsadzie
Dziś
W programie ''Skąpiec poznawczy V termin Kraków Olka Szczęśniak wystąpi z ponad godzinnym programem ''Skąpiec poznawczy".Wraz z nią na scenie pojawi się support.Każdy z nas nosi w sobie ''skąpca...
W programie ''Skąpiec poznawczy V termin
więcej

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności