Biała Sobota w Pucku - badania i konsultacje medyczne z GUMED

Brak recenzji
09 listopad 2019 17:00
Wydarzenie już się odbyło.
9 listopada, godz.10.00-17.00

Organizatorzy: Akademickie Stowarzyszenie Onkologiczne, Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio, Miasto Puck

Szkoła Podstawowa im. M. Zaruskiego w Pucku, Budynek B ul. Nowy Świat 12 (dawne gimnazjum)

Grupa złożona z ok. 25 studentów oraz 5-7 lekarzy, w tym lekarzy specjalistów, organizuje miejsce realizacji wydarzenia w gminie. Przygotowanie takiego miejsca trwa ok. 2 godziny (8-10:00). Przyjmowanie pacjentów rozpoczyna się ok. godziny 10:00 i trwa do 17:00 (zwykle jednak akcja trwa dłużej ponieważ kończy się wraz z przyjęciem ostatniego pacjenta). Po przyjęciu pacjenta przeprowadzany jest pełny wywiad internistyczny, następnie jest on kierowany do gabinetu, w którym odbywa się pomiar glikemii i cholesterolu we krwi. Pacjent następnie przechodzi kolejno przez gabinet EKG, ocenę BMI, pomiar ciśnienia tętniczego. W międzyczasie można uczestniczyć w szkoleniach na ulokowanych pomiędzy gabinetami punktach. Zamierzamy przeprowadzić według wcześniej przeprowadzonego schematu cykl badań przesiewowych połączonych z edukacją zdrowotną.

Białe soboty to studencka inicjatywa profilaktyczna jako propozycja rozwiązanie problemu ograniczonej dostępności do specjalistycznej opieki medycznej.

Dla uczestników Białej Soboty przewidziane są specjalistyczne konsultacje oraz  pomiar glikemii i cholesterolu, EKG, waga, wzrost, WHR, nauka samobadania piersi oraz kurs pierwszej pomocy. Potwierdzeniem znaczenia takich wydarzeń dla społeczności miast oddalonych od dużych ośrodków klinicznych są statystyki.

 

Cel projektu:

1. Zwiększenie dostępności do specjalistycznych konsultacji lekarskich w gminach oddalonych od ośrodków referencyjnych.

2. Zwiększenie czujności onkologicznej wśród mieszkańców małych społeczności.

3. Edukacja z zakresu pierwotnej profilaktyki nowotworowej.

4. Wykształcenie czujności onkologicznej u młodych lekarzy różnych specjalności.

5. Umożliwienie uczestnictwa w wywiadzie lekarskim studentom kierunku lekarskiego.

6. Wykrycie cukrzycy i hipercholesterolemii.

7. Udostępnienie informacji na temat darmowych badań przesiewowych.

8. Zwiększenie przeżywalności chorych na nowotwór poprzez wczesne wykrycie i wdrożenie

leczenia.

9. Upowszechnienie idei Białych Sobót w innych medycznych ośrodkach akademickich.

 

Miejsce

Miasto Puck
Puck

Data i czas

sobota 09 listopad 2019 godz. 10:00
Miasto Puck
Puck
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Napisz recenzję dla wybranego miejsca

Dziękujemy! Twoja recenzja została wysłana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.