Gdzie?

Dworek Sierakowskich

Sopot, J. Czyżewskiego 12

Kiedy?
niedziela
22 wrzesień 2019 godz. 12:00
- do -
29 wrzesień 2019 godz. 18:00

W sierpniu zapraszamy na wystawę prac Andrzeja Dudzińskiego pt. Man – hat – tan (człowiek – kapelusz – opalenizna). Artysta zajmuje się malarstwem, plakatem, grafiką prasową i fotografią. Urodzony w Sopocie, od lat dzieli życie i pracę między Nowy Jork i Polskę. Jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych prezentowanych w czołowych galeriach w Polsce i zagranicą. Wystawa prezentowana w dworkowej Galerii Sztuki związana jest z 50-leciem pracy twórczej tego artysty. W 1969 r., w czerwcowym numerze miesięcznika „Polska” ukazała się seria rysunków satyrycznych A. Dudzińskiego, wówczas studenta w pracowni plakatu Henryka Tomaszewskiego na warszawskiej ASP. Wkrótce po tym „Szpilki” zamieściły jego pierwszy rysunek. W tym roku mija 50 lat od tamtej daty.

Na wystawie w Galerii Dworku Sierakowskich spotka się dwóch artystów: Andrzej Dudziński rysownik i Andrzej Dudziński fotograf. Pierwszy opisuje Manhattan jako miasto bezdomnych w serii ilustracji do bibliofilskiego wydania „Antygony w Nowym Jorku” Janusza Głowackiego, drugi pokazuje miasto przez ludzi i architekturę.
**Ekspozycję rysunków i fotografii A. Dudzińskiego będzie można oglądać od 7 sierpnia do 29 września br., codziennie w godzinach 12.00-18.00.**

**Na finisaż wystawy oraz spotkanie z Andrzejem Dudzińskim i jego żoną – pisarką Magdą Dygat zapraszamy w środę, 25 września o godz. 18.00.** Spotkanie wzbogacone zostanie pokazem filmowym związanym z sylwetką i dorobkiem twórczym autora. Zaprezentujemy film Małgorzaty Łupiny pt. „Dudi”, w którym A. Dudziński zdradza tajniki warsztatu i motywy wyborów artystycznych, a całości Jego obrazu dopełniają rozmowy z przyjaciółmi i opinie krytyków sztuki: profesora Henryka Tomaszewskiego i Davida Ebony z Nowego Jorku. Drugim prezentowanym filmem będzie osobisty dokument „Mój ojciec Staś” reżyserowany przez A. Dudzińskiego według scenariusza Magdy Dygat, stanowiący opowieść o Stanisławie Dygacie jednej z najbardziej intrygujących postaci życia artystycznego powojennej Warszawy.

Wstęp wolny

Zapraszamy

Więcej informacji: https://tps-dworek.pl/andrzej-dudzinski-man-hat-tan-czlowiek-kapelusz-opalenizna-50-lecie-pracy-tworczej-wystawa-7-08-29-09-2019-r-finisaz-wystawy-i-spotkanie-z-autorem-25/
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Dzień Dźwięku w Operze Leśnej
niedziela 22 wrzesień 201912:00
Opera Leśna
Sopot, Stanisława Moniuszki 12
Państwowa Galeria Sztuki
Sopot, Marii Skłodowskiej - Curie 10/12
Państwowa Galeria Sztuki
Sopot, Marii Skłodowskiej - Curie 10/12
"Nazywam się czerwień"
27 wrz 19 - 12 sty 20
Państwowa Galeria Sztuki
Sopot, Marii Skłodowskiej - Curie 10/12
Anna Królikiewicz
04 paź 19 - 03 lis 19
Państwowa Galeria Sztuki
Sopot, Marii Skłodowskiej - Curie 10/12
Stronę opublikowano: 07.08.2019, 00:05, Stronę wyświetlono: 20x
Hotele w pobliżu
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry