Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Ostromecko

Brak recenzji
Wyłaniające się z bujnej zieleni parku szlachetne kształty rokokowego Pałacu Starego i pięknej, XIX-wiecznej sylwetki Pałacu Nowego urzekają każdego, kto odwiedza Zespół Parkowo Pałacowy w Ostromecku. Powstający od czasów renesansu i baroku zespół doczekał się w ostatnich latach kompleksowej i gruntownej renowacji. Oprawione zielenią place stanowią prawdziwą perłę architektury europejskiej.

Zarządzany przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, ostromecki Zespół stał się jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w regionie i ważnym punktem na trasach turystycznych województwa kujawsko-pomorskiego.

Co tydzień odbywają się tu koncerty, wernisaże, czy też rekonstrukcje historyczne. Kompleks oferuje szeroki wachlarz możliwości w zakresie organizacji wszelkiego rodzaju imprez i eventów kulturalno edukacyjnych.

Pałac Stary - zbudowany ok. roku 1756-1764 w stylu saskiego rokoka na wysokiej skarpie nad Wisłą z inicjatywy wojewody pomorskiego i mazowieckiego Pawła Michała Mostowskiego w miejscu dawnego dworu rodziny Dorpowskich. We wnętrzach zachował się rokokowy portal kominka oraz ponad dwustuletnia drewniana klatka schodowa.

Pałac Nowy - zbudowany w 1849 roku, na zlecenie Jakuba Martina Schönborna, w stylu klasycystycznym, powiększony w latach późniejszych o neobarokowe skrzydło zwane Pałacykiem Myśliwskim i neoklasycystyczną salę balową wg projektu Henryka Spiera. Pałac otaczają rozległe tarasy powiązane z pergolami.

Często zadawane pytania dotyczące Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku znajduje się w lokalizacji Ostromecko

Ostromecko

atrakcje 🎡 w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

restauracje 🍽️ w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności