Uniejowski zamek słusznie zaliczany jest do najciekawszych i najwartościowszych pod względem historycznym, architektonicznym i widokowym zabytków Ziemi Łódzkiej.

Zamek powstał w latach 1360-1365 i zbudowany został z polecenia arcybiskupa gnieźnieńskiego Jarosława Bogorii Skotnickiego, jednego z najbliższych współpracowników króla Kazimierza Wielkiego. Stanowił uzupełnienie systemu warowni, stworzonego przez ostatniego z królewskich Piastów

Współczesna bryła zawiera w sobie elementy trzech poprzednich wcieleń zamku: gotyckiej warowni, renesansowego pałacu i klasycystycznej rezydencji.

99-210 Uniejów
ul. Zamkowa 6,

Kontakt
Tel: +48 (63) 28 88 950
Fax: +48 (63) 28 88 950


www.zamekuniejow.pl
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 15.05.2009, 12:21, Stronę wyświetlono: 986x
Do góry