Zamek w Szestnie

Szestno

Brak recenzji
Zamek w Szestnie zbudowano około roku 1370 na miejscu drewnianego grodu, spalonego przez Litwinów. Założenie powstało z cegły na fundamentach z kamieni eratycznych, na planie kwadratu o wymiarach 25x25 m. Główny dom mieszkalny znajdował się od północy, a od wschodu zbudowano później drugi, mniejszy.

Do chwili obecnej zachowały się niewielkie relikty zamku gotyckiego: narożnik południowo-zachodni głównego budynku mieszkalnego do wysokości 5 metrów, fundamenty skrzydła wschodniego oraz niewielkie pozostałości dawnych umocnień zewnętrznych. Zachowały się także fundamenty młyna wodnego stojącego poza murami obwodowymi zamku. Obecnie stoi na nich budynek w którym mieści się Zajazd Staropolski.

Często zadawane pytania dotyczące Zamek w Szestnie

Zamek w Szestnie znajduje się w lokalizacji Szestno

podobne obiekty w pobliżu Zamek w Szestnie:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek w Szestnie

atrakcje w pobliżu Zamek w Szestnie:

Zobacz wszystkie atrakcje w pobliżu Zamek w Szestnie

restauracje w pobliżu Zamek w Szestnie:

Zobacz wszystkie restauracje w pobliżu Zamek w Szestnie

hotele i pensjonaty w pobliżu Zamek w Szestnie:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty w pobliżu Zamek w Szestnie

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor opinii ponosi pełną odpowiedzialność za jej treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności