Zamek w Szestnie zbudowano około roku 1370 na miejscu drewnianego grodu, spalonego przez Litwinów. Założenie powstało z cegły na fundamentach z kamieni eratycznych, na planie kwadratu o wymiarach 25x25 m. Główny dom mieszkalny znajdował się od północy, a od wschodu zbudowano później drugi, mniejszy.

Do chwili obecnej zachowały się niewielkie relikty zamku gotyckiego: narożnik południowo-zachodni głównego budynku mieszkalnego do wysokości 5 metrów, fundamenty skrzydła wschodniego oraz niewielkie pozostałości dawnych umocnień zewnętrznych. Zachowały się także fundamenty młyna wodnego stojącego poza murami obwodowymi zamku. Obecnie stoi na nich budynek w którym mieści się Zajazd Staropolski.
Zamek w Szestnie
Szestno
Data publikacji: 07.04.2009
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.