Zamek w Osieku

Osiek

Brak recenzji
Ruiny krzyżackiego zamku z początku XV wieku nad jeziorem Kałębie. Wojna trzydziestoletnia była okresem kiedy przechodził z rąk do rąk. Po wojnie, po 1466 roku, stał się w rękach polskich siedzibą starostów. Przebudowany przez A. Walewskiego, podkomorzego sochaczewskiego na pałac w stylu renesansowym. W czasie potopu szwedzkiego zniszczony przez najeźdźcę. Pod zaborem pruskim w XVIII wieku rozebrany przez władze. Do dziś istnieją jeszcze tylko fragmenty murów oraz zarys fos.

Często zadawane pytania dotyczące Zamek w Osieku

Zamek w Osieku znajduje się w lokalizacji Osiek

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek w Osieku:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności