Ruiny krzyżackiego zamku z początku XV wieku nad jeziorem Kałębie. Wojna trzydziestoletnia była okresem kiedy przechodził z rąk do rąk. Po wojnie, po 1466 roku, stał się w rękach polskich siedzibą starostów. Przebudowany przez A. Walewskiego, podkomorzego sochaczewskiego na pałac w stylu renesansowym. W czasie potopu szwedzkiego zniszczony przez najeźdźcę. Pod zaborem pruskim w XVIII wieku rozebrany przez władze. Do dziś istnieją jeszcze tylko fragmenty murów oraz zarys fos.
Zamek w Osieku
Osiek

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności