Pozostałości zamku margrabiów brandenburskich nad jeziorem Morzycko. Wcześniej w tym miejscu był słowiański gród, na którego miejscu Brandenburczycy zbudowali zamek w XIV wieku. W połowie XIV wieku zamek został przebudowany a u schyłku XIV zburzony.

Nikłe pozostałości zamku znajdują się obecnie na niewielkim wzniesieniu nad brzegiem jeziora. Zobaczyć możemy fragmenty kamiennych murów w niektórych miejscach dochodzące do wysokości 5m.
Zamek w Moryniu
Moryń

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności