Zamek zbudowany został na skraju Wysoczyzny Chełmińskiej stromo opadającej ku Wiśle, w północno-zachodniej części miasta. Zamek był połączony z miejskim systemem murów obronnych, a od strony miasta był także oddzielony murem i fosą.

Obecnie na terenie klasztoru z dawnego zamku pozostała jedna wieża obronna, tzw. wieża Mestwina oraz dom konwentu (przebudowany w XIX wieku). Wieża nie posiada już ganków dla straży, jedynie otwory po nich w elewacji ceglanej.

Gotycka elewacja wieży uległa zmianie przez wykucie od strony zachodniej nowych otworów okiennych oraz umieszczenie na górnym piętrze od strony południowej szeregu półkulistych blend.

Często zadawane pytania dotyczące Zamek w Chełmie

Zamek w Chełmie znajduje się w lokalizacji Chełmno

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności