Zamek zbudowany został na skraju Wysoczyzny Chełmińskiej stromo opadającej ku Wiśle, w północno-zachodniej części miasta. Zamek był połączony z miejskim systemem murów obronnych, a od strony miasta był także oddzielony murem i fosą.

Obecnie na terenie klasztoru z dawnego zamku pozostała jedna wieża obronna, tzw. wieża Mestwina oraz dom konwentu (przebudowany w XIX wieku). Wieża nie posiada już ganków dla straży, jedynie otwory po nich w elewacji ceglanej.

Gotycka elewacja wieży uległa zmianie przez wykucie od strony zachodniej nowych otworów okiennych oraz umieszczenie na górnym piętrze od strony południowej szeregu półkulistych blend.
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 31.01.2013, 20:25, Stronę wyświetlono: 1833x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry