Zamek Lipowiec

Wygiełzów

Brak recenzji
Lipowiec - dawny zamek biskupów krakowskich, zachowany w formie zakonserwowanej ruiny, zlokalizowany na wapiennym wzgórzu (362 m n.p.m.) o tej samej nazwie, będącym częścią tzw. Grzbietu Tenczyńskiego, w sąsiedztwie wsi Wygiełzów i Babice. Jedna z atrakcji turystycznych powiatu chrzanowskiego.

Cały obiekt otoczony był dość głęboką fosą, nad którą przerzucony był drewniany most, prowadzący do bramy z furtą dla pieszych. Znacznie niżej, od strony południowo-wschodniej zamku, wybudowano liczne, drewniane budynki gospodarcze, w wyniku czego powstało tzw. przedzamcze, które później (najprawdopodobniej pod koniec XV w.) zostało otoczone odrębnym murem z bramą wjazdową.

Często zadawane pytania dotyczące Zamek Lipowiec

Zamek Lipowiec znajduje się w lokalizacji Wygiełzów

Wygiełzów

podobne obiekty w pobliżu Zamek Lipowiec:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek Lipowiec

atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek Lipowiec:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek Lipowiec

restauracje 🍽️ w pobliżu Zamek Lipowiec:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Zamek Lipowiec

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek Lipowiec:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek Lipowiec

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności