Położony na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Łagów od dawien dawna pełnił funkcje strategiczne na styku granic Wielkopolski, Pomorza, Brandenburgii i Śląska.

Obecna bryła budowli, ukształtowana w XVII wieku, składa się z czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł, które tworzą renesansowy dziedziniec.

Nad zamkiem góruje wieża warowna - atrakcyjny punkt widokowy.

W zamku znajduje się hotel, restauracja, kawiarnia i reprezentacyjna Sala Rycerska.

Hotel w Zamku Joannitów to wyjątkowa okazja, by spędzić niezapomniany czas w zabytkowych wnętrzach XIV-wiecznego zamku, poczuć specyficzny klimat średniowiecznego budynku, który pozostawi niezapomniane wspomnienia.
Kontakt
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Stronę opublikowano: 30.07.2014, 22:03, Stronę wyświetlono: 5069x
Do góry