Położony na wąskim przesmyku pomiędzy dwoma jeziorami Łagów od dawien dawna pełnił funkcje strategiczne na styku granic Wielkopolski, Pomorza, Brandenburgii i Śląska.

Obecna bryła budowli, ukształtowana w XVII wieku, składa się z czterech dwukondygnacyjnych skrzydeł, które tworzą renesansowy dziedziniec.

Nad zamkiem góruje wieża warowna - atrakcyjny punkt widokowy.

W zamku znajduje się hotel, restauracja, kawiarnia i reprezentacyjna Sala Rycerska.

Hotel w Zamku Joannitów to wyjątkowa okazja, by spędzić niezapomniany czas w zabytkowych wnętrzach XIV-wiecznego zamku, poczuć specyficzny klimat średniowiecznego budynku, który pozostawi niezapomniane wspomnienia.
Zamek Joannitów
Łagów, Kościuszki 3

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności