Zamek zakonny joannitów z pierwszej połowy XIV wieku. W rękach joannitów był krótko, już w 1370 roku został odstąpiony Krzyżakom, którzy otoczyli gotycki zamek szeroką fosą. Wojska polskie i husyckie zdobyły go w 1433 roku, od 1466 do 1772 roku był siedzibą polskich starostów. Po zniszczeniach XVII wieku został odbudowany, a w XIV wieku zaadaptowany na budynek mieszkalny i magazyn. Z pierwotnego założenia zachowały się mury zewnętrznych ścian i piwnice.

Gminny Ośrodek Kultury
ul. Zamkowa 4
83-250 Skarszewy

Kontakt
Tel: ++48 (58) 588 25 04
gok@gdansk.home.pl

Godziny otwarcia
poniedziałek-piątek: 08:00-20:00
sobota: 08:00-20:00
niedziela: 08:00-21:00

Często zadawane pytania dotyczące Zamek

Zamek znajduje się w lokalizacji Skarszewy

Skarszewy, Zamkowa 4

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności