Na cyplu nad jeziorem znajdują się ruiny krzyżackiego zamku wzniesionego w XIV wieku. Wcześniej w Nowym Jasińcu funkcjonował pomorski gród będący w drugiej połowie XIII wieku centrum kasztelanii serockiej.
W 1773 r. adoptowano go na zbór ewangelicki, którym pozostał do czasu wybudowania kościoła w pobliskim Serocku w 1846 r. Wówczas warownia została porzucona i popadła w ruinę, którą pozostaje do dziś.

Zamek
Nowy Jasiniec

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności