Zamek

Ostrężnik

Brak recenzji
Relikty średniowiecznego zamku wzniesionego prawdopodobnie przez Kazimierza Wielkiego w XIV w. Poniżej ruin znajduje się Jaskinia Ostrężnicka.Niewielkie pozostałości ruin sporej jurajskiej warowni prawdopodobnie z drugiej połowy XIV wieku, położonej na wapiennym, skalistym wzgórzu (375 m n.p.m.).
Ostrężnik to jeden z obiektów najsłabiej poznanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Praktycznie brak o nim wzmianek w dokumentach z tego okresu. Jedyna wzmianka pochodzi z rejestrów częstochowskich i mówi o istnieniu "rudery" wieży czy też zamku.

Często zadawane pytania dotyczące Zamek

Zamek znajduje się w lokalizacji Ostrężnik

Ostrężnik

podobne obiekty w pobliżu Zamek:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Zamek

atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Zamek

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Zamek

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności