Wilk Elektronik

Łaziska Górne, Mikołowska 42

Brak recenzji
Firma Wilk Elektronik została założona w 1991 roku. Od samego początku działalności firmy głównym obszarem naszej specjalizacji były i są pamięci RAM, stosowane w komputerach, drukarkach oraz innych komputerowych urządzeniach przemysłowych.

Dzięki wąskiej specjalizacji oraz długoletniemu doświadczeniu firma zyskała miano eksperta w swojej dziedzinie, stając się już w 1996 roku największym w Polsce dystrybutorem pamięci RAM.

Kolejne lata to dalszy dynamiczny rozwój, w efekcie czego 70% modułów pamięci sprzedawanych w Polsce pochodziło z Wilk Elektronik. W 1999 roku firma przekształciła się w spółkę akcyjną. Dzięki temu moduły pamięci z naklejką gwarancyjną Wilk Elektronik S.A. stały się synonimem produktu najwyższej jakości.

2001 rok przyniósł największy, jak sądzono, kryzys w branży komputerowej. Niemniej jednak nasza firma nie tylko utrzymała pozycję lidera, ale zdołała nawiązać bliską współpracę ze światowym liderem technologicznym, firmą Infineon (Qimonda). Był to już drugi strategiczny sojusz, po umowie podpisanej z amerykańską firmą Micron Technology pięć lat wcześniej. Uznanie ze strony czołowych firm produkujących pamięci komputerowe przełożyło się na zwiększenie oferty produktowej, jednak przede wszystkim dało podstawy oraz niezbędną wiedzę do uruchomienia jedynej fabryki pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej.
W połowie 2003 roku spółka przeniosła swoją siedzibę do Łazisk, gdzie powstała fabryka oraz biura o łącznej powierzchni 3.000 m2. W nowej siedzibie Wilk Elektronik S. A. zatrudnienie znalazło prawie 100 osób, które rozpoczęły pracę nad uruchomieniem pierwszej fabryki pamięci w tej części Europy.

W 2004 roku firma Wilk Elektronik S.A. wprowadziła na rynek pamięci wyprodukowane w Polsce pod marką GOODRAM. Od tego momentu datuje się produkcję modułów pamięci, w jedynej tego typu fabryce w Europie Środkowej i Wschodniej. Już w pierwszym roku spółka sprzedała w Polsce blisko 400 000 sztuk pamięci GOODRAM. Obecnie marka ta jest dostępna w ofercie wszystkich największych dystrybutorów sprzętu komputerowego w kraju. Wraz z wprowadzeniem marki GOODRAM na rynek krajowy spółka rozpoczęła budowę sieci sprzedaży w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Już w 2005 roku udział eksportu w ogólnej sprzedaży firmy Wilk Elektronik S.A. przekroczył 40%. Dzięki temu polskie pamięci dostępne są w krajach Europy Środkowej, Wschodniej i Zachodniej, a nawet na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Kolejny krokiem było wprowadzenie w 2006 roku pamięci USB pod marką GOODDRIVE oraz kart pamięci GOODRAM. W związku z tym Wilk Elektronik SA nawiązał w 2007 roku strategiczną współpracę ze światowym liderem technologii flash – firmą Toshiba. Potwierdzeniem możliwości naszej firmy było przyznanie statusu strategicznego partnera w Europie. Dzięki temu produkty flash GOODRAM i GOODDRIVE powstają w oparciu o najlepsze komponenty i technologię japońskiej korporacji Toshiba.

W 2007 roku firma Wilk Elektronik SA otworzyła spółkę joint-venture w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. GOODRAM Middle East swym zasięgiem obejmuje terytorium 30. państw z regionu Bliskiego Wschodu oraz północnej Afryki.
Pod koniec 2009 roku Wilk Elektronik SA uruchomił w pełni zautomatyzowaną, pierwszą w tej części Europy produkcję przenośnych pamięci USB. Pamięci te oferowane są klientom na całym świecie pod marką GOODDRIVE.

Historia Wilk Elektronik SA „w pigułce”:

1991 r. założenie firmy Wilk Elektronik SA
1996 r. Wilk Elektronik największym dystrybutorem pamięci w Polsce
1999 r. przekształcenie Wilk Elektronik w spółkę akcyjną
2001 r. nawiązanie współpracy z korporacją Infineon (Qimonda)
2003 r. przenosiny głównej siedziby do Łazisk Górnych (woj. Śląskie)
2004 r. uruchomienie jedynej fabryki pamięci w Europie Środkowej i Wschodniej
2006 r. Wilk Elektronik SA jednym z dwóch strategicznych partnerów Elpida w Europie
2007 r. strategiczne partnerstwo z Toshiba Electronics Europe
2007 r. otwarcie spółki-córki GOODRAM Middle East w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
2009 r. uruchomienie pierwszej w Europie w pełni zautomatyzowanej linii produkcji pamięci USB

Wilk Elektronik S.A.
ul. Mikołowska 42
43-174 Łaziska Górne
tel.: 0-32/ 736 90 00
faks: 0-32/ 736 90 01

Dział sprzedaży:
e-mail: sales@wilk.com.pl

Ogólne zapytania:
e-mail: info@wilk.com.pl

Wsparcie techniczne :
e-mail: support@wilk.com.pl

Serwis & RMA:
e-mail: serwis@wilk.com.pl

Często zadawane pytania dotyczące Wilk Elektronik

Wilk Elektronik znajduje się w lokalizacji Łaziska Górne

Łaziska Górne, Mikołowska 42

podobne obiekty w pobliżu Wilk Elektronik:

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności