Początki Teatru Rozrywki sięgają roku 1976, kiedy to w Komitecie ds. Radia i Telewizji zrodził się pomysł, aby przy katowickim ośrodku TVP powołać Music Hall.

Siedzibą teatru od początku jego istnienia jest piękny, secesyjny budynek w samym centrum miasta, nieopodal chorzowskiego Rynku. Powstał w roku 1900 i do końca II wojny światowej pełnił funkcję ekskluzywnego hotelu Graf Reden, który szybko stał się najbardziej znany w mieście. Była to zasługa przede wszystkim położenia, ale nie tylko. W hotelu tym odbywały się najwytworniejsze bale karnawałowe, na które zjeżdżali goście nawet z samego Berlina! W sali widowiskowej z widownią na ponad dwa tysiące osób (sic!) występowali znani artyści i zespoły teatralne. Restauracja i kawiarnia hotelowa zasłynęły wkrótce wyśmienitą kuchnią, doskonałymi trunkami (w karcie zawsze było kilka gatunków piwa) oraz gościnnością właściciela hotelu, Franza Oppawskiego, którego bywalcy zwykli poufale nazywać Franzkiem.

Widownia Dużej Sceny Teatru Rozrywki ma 582 miejsca siedzące. Do ubiegłego sezonu Teatr dysponował również Sceną w Galerii na 90 osób, która dziś już fizycznie nie istnieje. Nowa Mała Scena z widownią na 100 osób i nowoczesnym zapleczem otwarta została jesienią 2008 roku. Był to jeden z ostatnich etapów kompleksowej przebudowy Teatru, która trwała wiele miesięcy. Dzięki pracom budowlanym teatr zyskał nowe wejście, powiększone foyer Dużej Sceny, nowe szatnie i toalety, kawiarenkę oraz bufet dla widzów, parkiet taneczny i nowoczesną, przeszkloną fasadę. Generalnym Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Usług Technicznych "Śląsk" Sp. z o.o., które zrealizowało projekt przebudowy, wykonany przez Studio Stożek & Partnerzy z Katowic.

Teatr posiada cztery zespoły artystyczne: zespół aktorski, wokalny i balet oraz własną orkiestrę. Taka struktura pozwala na budowanie zróżnicowanego formalnie i stylistycznie repertuaru. Przy Teatrze Rozrywki działa także Chór Dziecięcy, występujący
w spektaklach oraz samodzielnie i z orkiestrą w ramach specjalnych koncertów. Funkcję Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru Rozrywki pełni Dariusz Miłkowski, który uczestniczył także w procesie przekształcenia Music Hallu w Teatr Rozrywki.

TEATR ROZRYWKI
41-500 Chorzów
ul. M. Konopnickiej 1

Kontakt
Tel: +48 (32) 346 19 30
Fax: +48 (32) 346 19 39

www.teatr-rozrywki.pl

KASA BILETOWA
czynna od wtorku do soboty w godz. 9:00-20:00
w niedziele, poniedziałki i święta - dwie godziny przed spektaklem
Napisz opinię ...
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.
Nadchodzące wydarzenia w Teatr Rozrywki
Stronę opublikowano: 24.06.2009, 09:10, Stronę wyświetlono: 2977x
Zdjęcia są chronione prawami autorskimi ich właścicieli
Do góry