Teatr Na Wyspie Warszawa

Warszawa - Centrum, Łazienki Królewskie

Brak recenzji
Wzniesiony w Parku Łazienkowskim w Warszawie w pobliżu Pałacu na Wodzie w roku 1790 według projektu architekta Jana Chrystiana Kamsetzera (1753-1795) teatr składa się z dwóch części, przedzielonych wypełnionym wodą kanałem.

Amfiteatralna, półkolista widownia oparta jest na arkadach. Wieńczy ją rząd kamiennych rzeźb przedstawiających sławnych autorów dramatycznych. Scena położona na sztucznej wyspie otoczona jest sztucznymi ruinami, stanowiącymi przykład sentymentalnego stylu końca XVIII w. Po lewej stronie za sceną ukryty jest parterowy pawilonik mieszczący garderoby aktorów.

Przed sceną znajduje się fosa dla orkiestry. Po bokach sceny ustawiono rzeźby o tematyce mitologicznej. W sezonie letnim w teatrze odbywają się koncerty i przedstawienia teatralne.

Często zadawane pytania dotyczące Teatr Na Wyspie Warszawa

Teatr Na Wyspie Warszawa znajduje się w lokalizacji Warszawa - Centrum

Warszawa - Centrum, Łazienki Królewskie

podobne obiekty w pobliżu Teatr Na Wyspie Warszawa:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Teatr Na Wyspie Warszawa

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności