Staw Mysiadło

Mysiadło, Łabędzia 11

Brak recenzji
Obszar parkowy ze stawem rekreacyjno-wędkarskim, położony w miejscowości Mysiadło przy południowej granicy Warszawy (Dąbrówka), ok. 2 km od Piaseczna, przy drodze krajowej 79 odcinek Warszawa-Piaseczno. Charakterystyczna nazwa miejscowości, w której położony jest staw pochodzi od nazwy bagna Myszadlo (widocznego na planie z 1780 roku).

Staw Mysiadło to miejsce spokojne, idealne do odpoczynku i spacerów. Wokół stawu biegnie alejka spacerowa z odnogami oraz z ławeczkami do spoczynku. Na terenie Parku znajduje się również Dąb ze statusem pomnika przyrody. Na stawie odbywają się zawody wędkarskie Rekreacyjno - Wędkarskie. W porze wieczornej i nocnej teren oświetlony stylowymi lampami parkowymi.

Przy granicy parku niedaleko stawu, wzdłuż ulicy Osiedlowej znajduje się willa z początku XX wieku, której dawnymi właścicielami była rodzina Eisele. Obecnie dworek jest pustostanem. Planowane są działania inwestycyjne mające na celu adaptację budynku w którym ma się mieścić filia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lesznowoli. Planowane przedsięwzięcie ma być realizowane w dwóch etapach.

Często zadawane pytania dotyczące Staw Mysiadło

Staw Mysiadło znajduje się w lokalizacji Mysiadło

Mysiadło, Łabędzia 11

podobne obiekty w pobliżu Staw Mysiadło:

Zobacz wszystkie podobne obiekty w pobliżu Staw Mysiadło

atrakcje 🎡 w pobliżu Staw Mysiadło:

Zobacz wszystkie atrakcje 🎡 w pobliżu Staw Mysiadło

zabytki 🏛️ w pobliżu Staw Mysiadło:

restauracje 🍽️ w pobliżu Staw Mysiadło:

Zobacz wszystkie restauracje 🍽️ w pobliżu Staw Mysiadło

hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Staw Mysiadło:

Zobacz wszystkie hotele i pensjonaty 🛏️ w pobliżu Staw Mysiadło

Wyszukaj miejsce i napisz recenzję

Dziękujemy! Twoja recenzja została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Recenzje i komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Autor ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności