Stadion Energa Gdańsk - stadion piłkarski w Gdańsku, znajdujący się przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1, w dzielnicy Letnica. Stanowi własność miasta Gdańska, a jego głównym użytkownikiem jest klub piłkarski Lechia Gdańsk.

Stadion Energa Gdańsk (Balic Arena Gdańsk) zaskakuje swoim przypominającym bursztyn kształtem, który otwiera się we wszystkich kierunkach na otaczające stadion płaszczyzny i kojarzy się z ruchomymi, płynącymi strumieniami. Strumienie te wykorzystuje koncepcja wolnej przestrzeni, w ramach, której zaokrąglone, kompaktowe "szlachetne kamienie" o różnych funkcjach i oddziaływaniach niejako opływają stadion.

Pojemność: 43 615
Otwarcie: 14 sierpnia 2011
Drużyna: Lechia Gdańsk
Zadaszenie: Wszystkie trybuny
Oświetlenie: 2000 lux
Adres: Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

Często zadawane pytania dotyczące Stadion Energa Gdańsk

Stadion Energa Gdańsk znajduje się w lokalizacji Gdańsk

Gdańsk, Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Wyszukaj miejsce i napisz opinię

Dziękujemy! Twoja opinia została zapisana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać opinię. Skomentuj inne miejsce

Twoja ocena:
Komentarze są indywidualnymi opiniami użytkowników serwisu. Osoba zamieszczająca komentarz ponosi pełną odpowiedzialność za jego treść. Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia fragmentów lub całości treści zawierających między innymi: oferty handlowe, adresy email, słowa wulgarne, obraźliwe oraz zabronione przez prawo.

Zapamiętane lokalizacje

Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności