Główna siedziba SCK mieści się przy ul. 15 Sierpnia 83, a ze względu na specyfikę naszego miasta położonego wzdłuż rzeki Bzury i w celu umożliwienia mieszkańcom korzystania z zasobów kulturalnych, oddano do użytku publicznego dodatkowo trzy obiekty znajdujące się w strategicznych punktach miasta znajdujących się przy ul. Chopina 101, 15 Sierpnia 83 i Ryszarda Kaczorowskiego 5. SCK to miejsce, w którym opracowano wspólną, zupełnie nową politykę kultury ale jednocześnie zgodną ze standardami ogólnopolskimi i międzynarodowymi. Nowa strategia korzystnie wpływa na wykorzystanie zasobów materialnych dwóch byłych instytucji oraz usprawniła organizację pracy merytorycznej instytucji.

Sochaczewskie Centrum Kultury oparte jest obecnie na pięciu głównych elementach a podstawową działalnością instytucji jest oczywiście praca w dziedzinie animacji społeczno-kulturalnej, z której chętnie korzystają dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy z terenu miasta powiatu sochaczewskiego:

- Impresariat, którym kieruje p. Magdalena Franaszek-Niewiadomska.
- Sekcja Orkiestr, Zespołów i Produkcji artystycznych, p. Artur Komorowski.
- Sekcja Teatru, Estrady i Sztuk Pięknych, nad którą opiekę sprawuje p. Marta Wasilewska.
- Sekcja Edukacji i Klubu Nauczyciela z p. Teresą Kłujszo na czele.
- Sekcja Integracji Społecznej, którą zajmie się p. Jolanta Kawczyńska.

Przyjazna atmosfera, profesjonalizm, atrakcyjna oferta, niska cena, interesujące i nowatorskie projekty, otwartość na pomysły sochaczewskich twórców i wreszcie zmiana wizerunku naszej instytucji sprawia, że jest to nasza wspólna ostoja sztuki, do której wszystkich zapraszamy – zarówno tych, którzy pragną kształcić się pod okiem naszych instruktorów, jak i tych którzy chcą współpracować z nami i wspólnie realizować pomysły upowszechniającą sztukę.
Sochaczewskie Centrum Kultury
Sochaczew, 15 Sierpnia 83
Opublikowano: 16.05.2019, 09:46
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo do redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść odpowiedzialność karną za jego treść.
Odwiedzając naszą stronę używasz plików "cookies" zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Jeśli nie chcesz, aby pliki "cookies" były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz zmienić to w ustawieniach przeglądarki. Więcej na stronie polityka prywatności

Napisz recenzję dla wybranego miejsca

Dziękujemy! Twoja recenzja została wysłana.

...

To nie jest miejsce, do którego chcę napisać recenzję. Wyszukaj inne miejsce

Twoja ocena:
Serwis maperia.pl zastrzega sobie prawo redagowania, usunięcia całości lub fragmentów treści zawierających słowa wulgarne, obraźliwe, zabronione przez prawo. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, a zespół i twórcy serwisu maperia.pl nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść. Przypominamy jednocześnie, że osoba zamieszczająca komentarz może ponieść za jego treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną. Komentarze zawierające oferty handlowe, adresy email, numery telefonów, komunikatorów będą usuwane.